Źródło: Pinterest

Marzysz o płaskim brzuchu? Poznaj nasz ekspresowy trening na ABS!

Ekspresowy trening na płaski brzuch!

Trening przedstawiony w dzisiejszym wpisie przynosi efekty w ekspresowym tempie. U niektórych osób różnicę widać już po tygodniu regularnych ćwiczeń! To co, przyłączysz się?!

Ekspresowy trening na płaski brzuch!
Źródło: Pinterest

Ćwiczenie numer 1:

Połóż się na plecach, unieść nogi do góry i zegnij je pod kątem 90 stopni. Ręce skrzyżuj na piersiach i napnij mięśnie brzucha. Unieś do góry głowę i górną część pleców, jednocześnie robiąc wydech. Powtórz 20 razy.

UWAGA! Pamiętaj, żeby część lędźwiowa była ,,przyklejona” do podłogi, w przeciwnym razie ćwiczenia typu brzuszki, będą obciążały kręgosłup, a Ty może nabawić się kontuzji!

Ćwiczenie numer 2:

Połóż się na plecach i wyprostuj ręce za głową. Dłonie możesz wsunąć pod ciężki mebel, typu fotel lub łóżko. Unieść nogi do góry i lekko je ugnij w kolanach. Robiąc wydech, unieść delikatnie biodra do góry, następnie opuść do z powrotem, razem z wdechem. Potwórz 18 razy.

Ćwiczenie numer 3:

Połóż się na prawym boku i podeprzyj na prawym łokciu. Unieść biodra do góry i wytrzymaj przez kilka sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy i zmień stronę.

Ćwiczenie numer 4:

Usiądź na podłodze i spleć ręce za głową. Przyciągnij nogi do brzucha i unieś stopy. Napnij mięśnie brzucha, aby utrzymać równowagę w tej pozycji. Wyprostuj nogi i odegnij tułów do tyłu, następnie wróć do pozycji wyjściowej, nie dotykając już stopami podłogi. Powtórz minimum 8 razy.

Wykonaj 3 serie powyższych ćwiczeń, robiąc minutę przerwy między każdą serią. Postaraj się z każdym dniem zwiększać ilość powtórzeń w poszczególnych ćwiczeniach. Trening wykonuj 3 razy w tygodniu, a dodatkowo codziennie minimum 30-40 minut cardio (bieganie, rower, szybki marsz, taniec lub basen).

Aby zwiększyć efekt ćwiczeń zmień nawyki żywieniowe i wprowadź do swojej diety więcej warzyw oraz wody. Jedz chude mięso, nabiał i produkty pełnoziarniste.

Czytaj także: Trening z chłopakiem – za i przeciw

Źródło: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Cześć 🙂 Zapytacie chłopców co myślą na temat rozstępów u dziewczyn/kobiet? Bardzo by mi pomógł taki artykuł i myślę, że innym też 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj