wskazówki które pomogą schudnąć
Źródło Favim

W tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych fit wskazówek, dzięki którym uda Ci się schudnąć.

Odchudzanie to dla większości ludzi proces długi i wymagający wielu wyrzeczeń. Pokusy czyhają na nas z każdej strony, więc łatwo się złamać. Na efekty diety czy ćwiczeń trzeba często trochę zaczekać, a zanim są one widoczne, wiele osób traci motywację. W tym wpisie dzielimy się kilkoma trikami, dzięki którym odchudzanie stanie się bardziej przyjemne, a efekty będą widoczne szybciej.

Fit wskazówki, które pomogą Ci schudnąć

#1. Zainstaluj krokomierz w telefonie

Ta niepozorna aplikacja zmotywuje Cię do ruszenia się z kanapy! Spróbuj namówić koleżanki do tego samego, a będziecie mogły rzucać sobie wzajemnie wyzwania.

#2. Zacznij sama przygotować posiłki

Gotowe dania są bardzo smaczne, ale prawda jest taka, że zawierają w sobie mnóstwo kalorii, dlatego nie powinny stanowić podstawy Twojej diety, jeżeli chcesz schudnąć.

#3. Zamień kupne słodycze na te przygotowywane własnoręcznie

Batoniki, ciastka i cukierki składają się głównie z cukru, a ich jedzenie jest najczęściej przyczyną problemów z odchudzaniem. Wiemy, że ciężko jest zrezygnować ze słodkości, dlatego zacznij przygotowywać je samodzielnie. Szybko zauważysz różnicę.

#4. Znajdź aktywność, która Ci odpowiada

Ciężko jest zmotywować się do ćwiczeń, jeżeli musimy się do nich zmuszać. Właśnie z tego powodu powinnaś znaleźć coś, co lubisz. Na pewno jest coś takiego! Wcale nie musisz się mocno wysilać, bo najważniejsza jest systematyczność.

#5. Wprowadź do swojej diety banany

Staraj się każdego dnia zjeść 1 banana (w ramach przekąski lub jako dodatek do jakiegoś dania), a szybko zauważysz, że minęła Ci ochota na słodycze. Banan jest też dobrą przekąską przed treningiem, bo nie obciąża żołądka, ale dodaje energii.

#6. Zamień wagę na miarę

Sprawdzanie wagi trochę mija się z celem, szczególnie jeśli dopiero co zaczęłaś swoją fit przygodę. Waga może się zmieniać kilka razy w ciągu dnia, więc nie jest to zbyt wiarygodny wskaźnik. Zdecydowanie lepiej jest się mierzyć.

#7. Zacznij ćwiczyć z gumami

Nie lubisz mieć zadyszki? W takim razie koniecznie wypróbuj trening z gumami oporowymi. Zakwasy masz jak w banku!

#8. Bierz udział w challengach

Wiele fit trenerek organizuje co jakiś czas wyzwania, np. miesiąc bez słodyczy albo wyzwanie bikini. Warto brać udział w takich wydarzeniach, gdyż są one zazwyczaj przygotowane w taki sposób, aby efekty były szybko widoczne. Poza tym w grupie łatwiej się zmotywować.

Polecamy: Co musisz wiedzieć, zanim kupisz odżywkę białkową

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj