Źródło: Pinterest

Jeśli uważasz, że zbyt często trzymasz swój smartfon w ręce, przeczytaj ten wpis i nie daj się uzależnieniu!

Dzisiaj za pomocą telefonu komórkowego można zrobić naprawdę wiele rzeczy. Nie tylko pomaga nam on w kontaktach międzyludzkich, ale także w pracy czy nauce. Jak poradzić sobie jednak, gdy zauważamy, że używamy go nagminnie, przez co opuszczamy się w nauce czy życiu towarzyskim? Sprawdź, co robić, aby ograniczyć używanie telefonu.

Jak nie dać się uzależnić od telefonu?

1. Mała ilość gier

Zastanów się do czego najczęściej używasz telefonu i postaraj się, aby były to jak najbardziej pożyteczne rzeczy. Jeśli masz dużo gier i często grasz, usuń połowę. To właśnie gry bardzo często nie dają Ci się oderwać od komórki. Najlepiej graj tylko wtedy, kiedy nie masz nic innego do zrobienia. Dobrym sposobem jest również ustawienie limitu czasowego, co pomoże Ci zapanować nad czasem spędzonym przy ekranie komórki.

2. Od czasu do czasu zrób sobie przerwę

Piszesz z koleżanką, bądź chłopakiem na bardzo ciekawy temat, ale rozmowa ciągnie się już kilka godzin? W takim wypadku dobrze zrobić sobie przerwę, wyjść na świeże powietrze lub zająć się swoim hobby, aby nie zasiedzieć się cały dzień z telefonem i nie zapomnieć o realnym świecie.

3. Nie zabieraj telefonu tam, gdzie go nie potrzebujesz

Wychodzisz na 5 minut do sklepu, na spacer z psem lub na rower? Zastanów się w jakich sytuacjach telefon w ogóle nie będzie Ci potrzebny i zostaw go czasami w domu. Na początku może będziesz go szukać, bo będzie Ci go brakować, ale z czasem zauważysz, że wcale nie jest Ci on potrzebny. W ten sposób nauczysz robić się wiele rzeczy bez niego.

4. Wyłączaj telefon na noc i wyciszaj na czas nauki

Nie tylko zaoszczędzisz baterię w telefonie, ale i swój czas oraz niepotrzebny stres. Unikniesz m.in. tego, że ktoś do Ciebie zadzwoni w środku nocy, nie będziesz się także rozpraszać przy nauce. Kiedy śpisz, nie trzymaj telefonu blisko łóżka, ale nieco dalej, aby telefon nie był pierwszą rzeczą, którą weźmiesz do ręki o poranku. Dobrym sposobem jest też chowanie telefonu do szuflady podczas nauki, dzięki czemu nie będziesz patrzyła ciągle na ekran, tylko skupisz się na materiale.

5. Wycisz powiadomienia i wyłącz internet na czas spotkań ze znajomymi

Jeśli spotykasz się ze znajomymi bardzo niekulturalne jest ciągłe gapienie się w telefon, dlatego też podczas spotkań ciesz się rozmową w cztery oczy i miłym towarzystwem, a relacje internetowe zostaw na później. Dzięki temu docenisz wartość takich spotkań i nauczysz się spędzać czas w inny sposób, niż granie na telefonie. Jeśli masz problem z nieużywaniem telefonu w towarzystwie poproś kogoś ze znajomych, aby wziął Twoją komórkę na czas spotkania.

6. Nie używaj telefonu podczas lekcji w szkole

Nie powinno używać się telefonu w trakcie trwania lekcji w szkole, a jeśli to robisz możesz postanowić sobie, że zmienisz to. Postaraj wsłuchiwać się w słowa nauczyciela, pisać notatki, zgłaszać się do zadań, a szybko zapomnisz o telefonie.

7. Zajmij się swoim hobby

Uwielbiasz rysować, tańczyć albo biegać, ale ostatnio nie masz na to czasu? Zrezygnuj czasami z używania telefonu, abyś mogła robić to, co kochasz! Jeśli ograniczysz np. pisanie ze znajomymi czy przeglądanie Facebooka, na pewno znajdziesz chwilę czasu, aby pielęgnować swoje hobby.

Pamiętaj, że musisz być pewna tego, co chcesz osiągnąć i nie poddawać się. Tylko wtedy uda Ci się uniknąć uzależnienia od telefonu!

Czytaj także: Odważne zdjęcia w internecie ? wrzucać czy nie wrzucać?

Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj