Jak nie przytyć w Święta?
Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak nie przytyć w trakcie Świąt.

Jeżeli po Świętach chcesz zmieścić się w wymarzoną kreację na Sylwestra, to stosuj się do naszych wskazówek. Dzięki nim nie przytyjesz w czasie wieczerzy wigilijnej i kolejnych dni.

Jak nie przytyć w Święta?

#1. Nakładaj sobie małe porcje

To oczywiste, że w Święta chcesz spróbować tych wszystkich pysznych potraw, które są na stole. Aby to było możliwe i aby nie przyjąć zbyt dużo kalorii, nakładaj na talerz małe porcje. Ewentualne dokładki bierz dopiero wtedy, gdy opróżnisz cały talerz.

#2. Często wstawaj od stołu

Zaoferuj swoją pomoc w kuchni, zbierz talerze że stołu albo po prostu idź zaparz sobie herbatę. Im więcej będziesz się ruszać, tym lepiej dla Ciebie i Twojej sylwetki. Będąc z dala od stołu, zjesz też mniej, niż gdybyś cały czas przy nim siedziała.

#3. Po każdym daniu napij się wody albo zielonej herbaty

Staraj się uzupełnić płyny pomiędzy przystawkami, daniem głównym oraz deserem. Dzięki temu nie tylko pobudzisz metabolizm do działania, ale przede wszystkim będziesz się czuć bardziej syta, więc mniej zjesz.

#4. Wychodź na spacery

Namów rodzinę na minimum półgodzinny spacer po wielkim obżarstwie. To o wiele lepszy pomysł niż siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji. Pamiętaj, że im więcej będziesz się ruszać, tym lepiej.

#5. Jedz na małym talerzu

To dobry trik, dzięki któremu zjesz mniej. Wybierz mały talerz, bo na nim zmieści się mniejsza ilość jedzenia. Nie dość, że nie będziesz musiała dopychać, to do Twojego mózgu szybciej dotrze informacja, że jesteś już najedzona.

Polecamy: 5 zasad zdrowego odżywiania

Jak nie przytyć w Święta?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj