Źródło: Pinterest

Jesteś gotowy, aby zrobić ten ważny krok i zastanawiasz się, jak oświadczyć się dziewczynie? W tym wpisie przedstawiamy 5 najważniejszych zasad, o których powinieneś pamiętać przed i w trakcie proszenia o rękę swojej ukochanej!

  1. Wybierz odpowiednie miejsce na zaręczyny
  2. W oświadczynach ważny jest dobry czas
  3. Podczas oświadczyn pamiętaj o detalach
  4. Dobierz idealny pierścionek zaręczynowy
  5. Zaręczyny… i co dalej?

Oświadczyny to poważny krok dla związku, dlatego powinien być on dobrze przemyślany. Oczywiście poproszenie dziewczyny o rękę nie musi być równoznaczne z rozpoczęciem przygotowań do ślubu. Jest to jednak sygnał, że związek jest poważny i rokuje na przyszłość. Jak się oświadczyć dziewczynie, aby powiedziała ,,TAK!” i kiedy najlepiej zdecydować się na ten krok? Czytaj dalej!

Jak oświadczyć się dziewczynie? 5 najważniejszych zasad!

#1. Wybierz odpowiednie miejsce na zaręczyny

Jeśli zastanawiasz się, jak oświadczyć się dziewczynie, to w pierwszej kolejności musisz wybrać odpowiednie miejsce. Zastanów się, czy Twoja dziewczyna nie dała Ci kiedyś jakichś wskazówek, gdzie mogłyby się odbyć jej wymarzone zaręczyny. Może podczas romantycznej kolacji, na wyjeździe lub spontanicznie podczas spaceru w Waszym ulubionym miejscu?

Jeśli Twoja dziewczyna nie lubi być w centrum zainteresowania, zadbaj o to, abyście w tym czasie byli zupełnie sami. Jest zupełnie odwrotnie? W takim razie oświadcz się podczas imprezy karaoke, na meczu Waszej ulubionej drużyny lub w kinie!

#2. W oświadczynach ważny jest dobry czas

W przypadku oświadczyn ważne jest nie tylko odpowiednie miejsce, ale również czas. Przede wszystkim istotny jest staż Waszego związku. Jeśli jesteście razem zbyt krótko, decyzja o zaręczynach może zostać podjęta przez Ciebie zbyt pochopnie lub dziewczyna może się wystraszyć i odmówić.

Dobry czas oznacza również wybór odpowiedniego momentu na oświadczyny. Nie rób tego w chwili, kiedy dziewczyna ma zły lub mocno stresujący okres w życiu. Na dzień oświadczyn wybierz jakąś neutralną datę lub np. dzień urodzin ukochanej czy rocznicę Waszej pierwszej randki.

#3. Podczas oświadczyn pamiętaj o detalach

Wiele dziewczyn wyobraża sobie moment zaręczyn na długo zanim on nastąpi. Oczywiście, jeśli ona nic Ci nie powie, to raczej nie będziesz w stanie spełnić jej marzeń w 100%. Jeśli chcesz wiedzieć, jak oświadczyć się dziewczynie, która jest romantyczką, to najlepiej obejrzyj jakiś film o tematyce miłosnej, gdzie znajdziesz mnóstwo wskazówek.

Bukiet czerwonych róż, nastrojowa muzyka w tle lub piękny widok na gwieździste niebo czy zachodzące słońce. Kieliszki z winem czy szampanem nie są obowiązkowym dodatkiem, choć często towarzyszą chwili oświadczyn.

#4. Dobierz idealny pierścionek zaręczynowy

Ciężko wyobrazić sobie zaręczyny bez pierścionka, choć i takie sytuacje się zdarzają. Jeżeli zdecydujesz się na spontaniczne oświadczyny, to możesz akurat nie mieć przy sobie dedykowanej biżuterii. W takich chwilach liczy się kreatywność! Załóż jej na palec kapsel od Tymbarka, zawiąż źdźbło trawy, narysuj pierścionek długopisem lub zaciągnij ją do automatu z kulkami – a nuż uda Wam się wylosować ozdobę na palec? 🙂

Kupując biżuterię u jubilera zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na styl błyskotki – delikatna czy może rzucająca się w oczy? Charakter Twojej ukochanej może być tutaj wskazówką.

#5. Zaręczyny… i co dalej?

Jeśli już wiesz, jak oświadczyć się dziewczynie, to powinieneś również zastanowić się co dalej. Dawniej po zaręczynach rozpoczynano przygotowania do ślubu, który najczęściej miał miejsce około rok później. Dziś mało kto robi w ten sposób, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie.

Po zaręczynach nie musicie się z niczym spieszyć, ale z drugiej strony warto mieć świadomość, że przedłużający się okres narzeczeństwa będzie rodził pytania ze strony partnerki oraz najbliższych. Warto ustalić z ukochaną wspólne stanowisko i się go trzymać.

Wielu facetów zastanawia się, jak oświadczyć się dziewczynie. Przede wszystkim należy skupić się na potrzebach i dobrym samopoczuciu ukochanej, a pewnością będzie to jeden z piękniejszych momentów Waszego związku.

Czytaj także: Prezenty idealne dla NIEJ

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj