Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz popularne młodzieżowe słówka i powiedzenia. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Język używany przez młodzież ciągle ewoluuje, dlatego starsze pokolenia mają nieraz problem, aby dogadać się z nastolatkami. W tym wpisie przedstawiamy popularne wśród młodzieży słówka oraz powiedzenia wraz z krótkim objaśnieniem. Znasz je wszystkie, czy może któreś z nich Cię zaskoczyło?

Popularne młodzieżowe słówka i powiedzenia. Znasz je wszystkie?

#1. Essa

Oto młodzieżowe słówko roku 2022, które ma kilka znaczeń. Używany jest jako pozdrowienie lub okrzyk radości czy zwycięstwa. Ponadto essa oznacza coś łatwego.

#2. Śpiulkolot

To słówko było najpopularniejsze wśród młodzieży w 2021 roku. Oznacza miejsce do spania lub udanie się na odpoczynek. Często można spotkać się również z powiedzeniem boardingować do śpiulkolotu, czyli szykowanie się do snu.

#3. Boomer

Osoby w średnim wieku oraz starsze, które wypadły już z obiegu i nie rozumieją świata dzisiejszych nastolatków.

#4. Foliarz

Osoba łatwowierna, która wierzy w absurdalne teorie spiskowe oraz zjawiska paranormalne. Często próbuje za wszelką cenę przekonać innych do swoich racji.

#5. Mrozi

Oto jedno z najczęściej używanych słów w 2021 roku. Oznacza reakcję na coś żenującego.

#5. Cringe / krindż

To słówko cieszy się dużą popularnością już od kilku lat. Można je tłumaczyć jako wstyd, coś zawstydzającego czy krępującego, żenadę.

#6. Yikes

,,Jajks” to okrzyk w reakcji na jakąś niesmaczną sytuację lub złą wiadomość.

#7. Sześćdziesiona

Choć słowo to może niektórym kojarzyć się z osobą, która ukończyła 60 rok życia, jego znaczenie jest zupełnie inne. Tłumaczymy je jako skarżypytę, donosiciela.

#8. Alternatywka

Określa dziewczynę, którą wyróżnia własny styl ubierania się, makijaż oraz gust muzyczny. Alternatywka ma specyficzny zachowania i upodobania.

#9. Eluwina

To inaczej ,,siema”, ,,cześć”. Słowo to wymyślił polski youtuber, Kacper Błoński.

#10. Naura

Oznacza dokładnie to samo, co ,,nara”, czyli okrzyk używany jako pożegnanie. Różni się jednak wymową – w słowie ,,naura” kładziemy nacisk na ,,r”, które jest wymawiane akcentem podobnym do brytyjskiego.

#11. Dwudzionek

To po prostu weekend 🙂

#12. Triggerować

Słowo to oznacza wywoływanie silnych negatywnych emocji i uczuć, na skutek jakichś negatywnych doświadczeń.

Znasz jeszcze jakieś popularne młodzieżowe słówka i powiedzenia, które powinny znaleźć się na naszej liście? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Chcesz zrobić coś dla siebie? Zapisz się na kurs! CZĘŚĆ 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj