10 faktów na temat siłowni
Źródło: Favim

Chciałabyś zacząć chodzić na siłownię, ale masz obawy, że się tam nie odnajdziesz? W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak zyskać większą pewność siebie.

Trening na siłowni daje niesamowite efekty, jednak część dziewczyn rezygnuje z niego, ponieważ czują się niepewnie w klubie, wśród innych osób. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów, które pomogą Ci się przełamać.

Jak poczuć się pewnie na siłowni?

#1. Zabierz ze sobą koleżankę

Mając obok siebie bliską Ci osobę, poczujesz się o wiele pewniej, niż gdybyś poszła na siłownię sama. Nawet, jeżeli Twoja koleżanka nie zamierza wykupować karnetu, w większości klubów pierwsze wejście jest za darmo.

#2. Wybierz odpowiedni strój

Strój do ćwiczeń powinien być przede wszystkim wygodny, jednak to nie jedyna cecha, jaką powinien posiadać. Załóż ciuchy, które dodadzą Ci pewności siebie, czyli podkreślą Twoje atuty, a zamaskują ewentualne mankamenty figury.

#3. Poproś o pomoc przy sprzęcie

Masz obawy, że zbłaźnisz się, ponieważ nie potrafisz obsługiwać danego sprzętu? Poproś o pomoc instruktora, w końcu od tego on jest. Oczywiście możesz także zagadać do osoby ćwiczącej, a w ostateczności poszukać informacji w Internecie.

#4. Nałóż lekki makijaż

Wiele dziewczyn rezygnuje z makijażu na siłownię, ponieważ na skutek ćwiczeń może się on rozmazać. Ty jednak możesz czuć się pewniej, mając pomalowane rzęsy lub nałożoną warstwę podkładu.

#5. Wybierz mało popularną godzinę na trening

Oczywiście unikanie ludzi nie jest wskazane, jednak na samym początku Twojej przygody z siłownią, może być pomocne. Wybierz porę, kiedy w klubie jest stosunkowo mało ludzi, a z pewnością łatwiej będzie Ci się przełamać. Kiedy już poczujesz się pewniej, obecność innych ludzi przestanie mieć dla Ciebie znaczenie.

Czytaj także: Jesienny FIT jadłospis na weekend

10 faktów na temat siłowni
Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj