Nie masz w zwyczaju jeść śniadań? A może chciałabyś, ale zawsze brakuje Ci pomysłów, co zjeść? Ten wpis jest dla Ciebie!

Niektóre z nas po wstaniu z łóżka czują wręcz wstręt do jedzenia. Z tego względu, postanawiają nie jeść śniadania i odłożyć to na później. Jest to straszny błąd, ponieważ to najważniejszy posiłek dnia. Czy również należysz do osób, które nie mogą przemóc się rano do lekkiego posiłku, a wieczorem wyjadają pół lodówki? Oto skuteczne sposoby, jak zacząć jeść śniadania!

Jak przekonać się do śniadań?

1. Odpuść kolację

Jeśli rano nie możesz patrzeć na jedzenie, to prawdopodobnie jest tak dlatego, że poprzedniego wieczoru zjadłaś zbyt dużo nie zdążyłaś zgłodnieć. W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie rezygnacja z kolacji i położenie się spać z pustym żołądkiem. Może to być trudne, ale z pewnością da się to przeżyć, a rano obudzisz się z dwa razy większym apetytem. Po jakimś czasie Twój organizm powinien przestawić się na właściwy tryb, a Ty bez problemu będziesz mogła zjeść lekką kolację i rano mieć apetyt na śniadanie.

2. Zrób coś specjalnego 

Musi znaleźć się chociaż jedna rzecz, na którą aktualnie masz ochotę. To idealna okazja, żeby przyrządzić sobie wyjątkowy posiłek. Przygotuj coś, co idealnie wpasuje się w Twoje smakowe gusta, a przekonanie się do zjedzenia posiłku będzie o wiele prostsze.

3. Oglądaj programy kulinarne

Pomóc przezwyciężyć poranny wstręt do jedzenia mogą także programy kulinarne. Kto nie robi się głodny, oglądając pyszne posiłki w Internecie czy telewizji? Dodatkowo możesz nauczyć się wielu nowych przepisów, które będziesz mogła wypróbować przy okazji robienia śniadań

4. Bądź systematyczna

Wstawaj oraz jedz zawsze o tej samej godzinie. Dzięki przyzwyczaisz swój organizm do dostarczania mu paliwa w postaci jedzenia i sam będzie się go domagał o tej porze.

5. Czytaj

Poczytaj o negatywnych skutkach niejedzenia śniadania i postrasz się tym trochę. Może to śmiesznie brzmi, jednak od razu zrobisz się głodna!

Dlaczego warto jeść śniadania?

Śniadanie daje energię na cały poranek oraz popołudnie, dlatego nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia. Rano układ pokarmowy jest najsilniejszy i jest w stanie wyodrębnić jak najwięcej wartości ze zjadanych produktów. Po nocnej przerwie, która dla organizmu oznacza czas głodzenia, śniadanie dostarcza nowej porcji składników odżywczych, których ilość decyduje o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego. Ma to szczególne znaczenie dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ ich organizm ma zwiększone potrzeby, więc na treningu lub nawet w szkole nie udałoby się nam długo wytrzymać bez śniadania. Niejedzenie śniadania ma negatywny wpływ na zdrowie. Opuszczanie danego posiłku zwiększa ryzyko występowania licznych zaburzeń. Może doprowadzić do chorób serca oraz cukrzycy. U osób jedzących śniadanie stwierdzano niższe poziomy glukozy i insuliny we krwi, co może zmniejszać zagrożenie choroby wieńcowej serca. Bardzo spektakularny wpływ spożywania śniadania stwierdzono po około dwudziestoletniej obserwacji dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam w przekonaniu się do jedzenia tego najważniejszego posiłku 🙂

Polecamy: Super pomysły na fit śniadania

Jak przekonać się do śniadań?

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

  1. Polecam zastosować wszystkie punkty 🙂

    Najbardziej pomaga czytanie, jak naczytałam się co się dzieje jak się nie je śniadania przez dłuższy czas, to już miałam motywację, żeby jeść. Czytajcie i uczcie się, jest dużo blogów o dietach i odżywianiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj