Macie problem z posiadaniem i nie wiecie jak sobie z nim poradzić? Ten post jest idealny dla Was.

Ostatnio pojawił się u nas post dotyczący jedzenia 5 posiłków dziennie. W komentarzach napisaliście nam, że macie problem z podjadaniem między posiłkami, więc oto przychodzimy Wam z pomocą! Postaramy się pokazać tutaj kilka sposobów, które pomogą uporać się Wam z tym problemem.

Jak przestać podjadać między posiłkami?

1. Planowanie posiłków

Często jest tak, że kiedy wracamy ze szkoły jesteśmy bardzo głodni. Zaczynamy robić sobie coś do jedzenia, ale nie możemy się doczekać zanim będzie gotowe i bierzemy sobie z szafki jakąś przekąskę. Zaplanowanie wcześniej posiłków pozwoli nam uniknąć takich sytuacji. Jeszcze lepszym sposobem jest zaplanowanie wszystkich posiłków na następny dzień, ale także przygotowanie ich od razu w pudełkach. Zaoszczędzi to nam zarówno czas, jak i pieniądze.

2. Odróżnienie głodu od pragnienia

Bardzo często zdarza nam się mylić uczucie głodu z uczuciem pragnienia. Jeżeli często zdarza Wam się podjadać, upewnijcie się, że jesteście odpowiednio nawodnieni. Pragnienie najlepiej jest gasić wodą lub ziołową herbatą.

3. Sen

To, ile śpimy, ma wpływ na nasz głód i nasze podjadanie. To wszystko sprawa hormonów. Starajcie się spać odpowiednią ilość godzin w ciągu doby, a pokusa pojadania będzie mniejsza.

4. Stres

Zdarza się tak, że podjadanie jest naszym sposobem na radzenie sobie ze stresem. ?Zajadanie” go na pewno nie jest dobrym sposobem. Spróbujcie znaleźć sobie do roboty coś, co pozwoli się Wam odstresować. Może być to na przykład bieganie czy słuchanie muzyki.

5. Motywacja

Przyklejcie sobie na lodówce kartkę z mantrą, która będzie Wam przypominać o chęci osiągnięcia celu. Dzięki temu zastanowicie się dwa razy zanim wyjmiecie coś z lodówki.

6. Odpowiednia ,,technika jedzenia”

To, w jaki sposób jecie, też ma znaczenie. Im wolniej i dokładniej przeżuwacie każdy kęs, tym szybciej dociera do mózgu sygnał o sytości. Unikajcie także jedzenia przed telewizorem, ponieważ powoduje to rozproszenie.

Jeśli naprawdę jest Wam trudno poradzić sobie z podjadaniem i nie możecie się od niego powstrzymać, starajcie się wybierać zdrowe przekąski. Mogą być to na przykład: orzechy, świeże albo suszone owoce czy pokrojone warzywa z jogurtowym dipem.

Jak przestać podjadać?

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Moglibyście zrobić post jak spokojnie uświadomić chłopakom, że nie chce się być na razie w związku? Bo mam z tym problem a nawet powiedzenie wprost nie działa xd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj