Jak przetrwać zimę i nie zwariować?
Źródło: https://favim.com/image/7094126/

Nie lubisz zimy i zastanawiasz się, jak przetrwać te najgorsze miesiące? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Śnieg, zaspy, wiatr i minusowe temperatury to dla Ciebie istny horror? Zima kojarzy Ci się tylko z czerwonymi policzkami, szczypiącą skórą i zmarzniętymi stopami oraz dłońmi? Najchętniej zapadłabyś w sen zimowy aż do wiosny? Nie jesteś jedyna! Poniżej podpowiadamy, jak to przetrwać.

Jak przetrwać zimę i nie zwariować?

#1. Ubieraj się ciepło

Nawet, jeżeli wychodzisz przed dom jedynie na minutkę, załóż kurtkę, szalik oraz czapkę. Organizm wychładza się bardzo szybko, ale o wiele dłużej odzyskuje utracone ciepło. Poza tym wychłodzenie grozi przeziębieniem. Pamiętaj, że lepiej ubrać na siebie zbyt dużo warstw i w razie potrzeby coś zdjąć, niż marznąć.

#2. Pamiętaj o ciepłej bieliźnie

Podkoszulka i dłuższe skarpetki albo podkolanówki powinny na stałe zagościć w Twojej jesienno-zimowej garderobie. Dostępne w sklepach wzory i kolory sprawiają, że można je nosić z przyjemnością.

#3. Pij ciepłe napoje

Nie tylko latem trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Zimą również należy nawadniać organizm, a najlepiej robić to za pomocą gorącej herbaty albo pysznego kakao! Jeżeli masz możliwość, to noś przy sobie termos z ciepłym napojem, aby mieć go zawsze pod ręką.

#4. Znajdź sobie zimowe hobby

Dobrym sposobem na polubienie zimy jest znalezienie pasji, którą można realizować jedynie zimą (lub głównie o tej porze roku). Dzięki temu przez cały rok będziesz czekała na ten moment, a kiedy wreszcie on nadejdzie, ani się obejrzysz, a już minie.

#5. Zaplanuj wiosnę oraz lato

W oczekiwaniu na cieplejsze miesiące, zajmij się planowaniem wszystkiego, co będziesz wtedy robić. To zdecydowanie lepszy pomysł niż rozpaczanie, że znowu mamy zimę. Ona w końcu minie i to jest ta pozytywna wiadomość 🙂

#6. Ugotuj sobie coś pysznego

Są takie potrawy, które zimą smakują wyjątkowo. Rozgrzewają i aromatycznie pachną. Nie czekaj aż zima się skończy, tylko pędź do kuchni i ugotuj sobie oraz najbliższym coś pysznego. To z pewnością polepszy Twój nastrój.

Polecamy: Jak sprawić, aby rok 2021 był lepszy od 2020

Jak przetrwać zimę i nie zwariować?
Źródło: https://favim.com/image/6728894/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj