Jak przyspieszyć swój metabolizm?
Źródła: https://weheartit.com/entry/199629735 || https://favim.com/image/7067891

Chciałabyś przyspieszyć swój metabolizm? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Jeżeli czujesz się ciężko, masz problem ze zrzuceniem wagi, a Twój brzuch często jest wzdęty, to być może przyczyną tego jest spowolniony metabolizm. W tym wpisie podpowiadamy, jak go przyspieszyć.

Jak przyspieszyć swój metabolizm?

Zwiększ ilość błonnika w diecie

Niedobór błonnika w organizmie może powodować zaparcia. Zwiększając jego ilość w diecie, szybko wyregulujesz metabolizm. Błonnik znajdziesz w pieczywie pełnoziarnistym, brązowym ryżu, owocach i warzywach czy fasoli. Pamiętaj, aby pić dużo wody, gdyż w połączeniu z nią błonnik lepiej reguluje poziom cukru we krwi.

Zwracaj uwagę na to, co pijesz

Z pewnością wiesz, jak bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Unikaj jednak napojów gazowanych i soków z kartonika, gdyż zawierają w sobie dużo cukru. Choć mogłoby się wydawać, że picie kawy pomoże przyspieszyć metabolizm, to zbyt duża ilość kofeiny jest niewskazana. Przedawkowanie kofeiny ma wiele negatywnych skutków, a jednym z nich są problemy trawienne.

Jedz o równych godzinach

Nieregularne jedzenie spowalnia metabolizm. Staraj się jeść co 3-4 godziny i pamiętać o wodzie, a dasz swojemu organizmowi czas na przetrawienie każdego posiłku. Jedząc regularnie nie doprowadzisz do uczucia głodu, które następnie jest zajadane (zazwyczaj na górkę, bo jedząc szybko, bardzo łatwo przeoczyć moment sytości).

Pamiętaj o ruchu!

Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu metabolizmu, to nie możemy zapominać o aktywności fizycznej. Ruch jest bardzo zdrowy, dlatego staraj się codziennie wygospodarować chociaż pół godziny na trening lub choćby zwykły spacer.

Czytaj także: Ćwiczenia idealne na jesień

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj