Jak utrzymać przyjaźń
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/31384528641684168

Ty i Twoja przyjaciółka idziecie do różnych szkół? Sprawdź, jak utrzymać Waszą znajomość!

Zmiana szkoły zawsze wiąże się ze stresem, szczególnie gdy w nowej klasie nie będziemy znać nikogo. Odnalezienie się w nowych realiach i w nowym towarzystwie bywa trudne i potrafi skupić całą naszą uwagę, kosztem dawnych znajomych. Co zrobić, aby dotychczasowa przyjaźń się nie skończyła, mimo tego, że macie dla siebie mniej czasu? O tym przeczytasz poniżej!

Jak utrzymać przyjaźń, kiedy idziecie do różnych szkół?

Musisz wiedzieć, że nie jest to proste zadanie i wymaga zaangażowania z obu stron. Nie może być tak, że tylko jedna strona zabiega o kontakt, bo taka znajomość na dłuższą metę nie ma szans przetrwać.

#1. Zacznijcie od szczerej rozmowy

W przyjaźni ważna jest szczerość, więc nie bój się mówić o swoich obawach. Powiedz przyjaciółce, że chcesz utrzymać Waszą znajomość i zależy Ci na tym, żebyście miały ze sobą stały kontakt. Możesz też zaznaczyć, że nie chciałabyś się narzucać, dlatego dobrze by było, żeby on też czasem odezwała się do Ciebie 🙂 Dla jednych może to być oczywiste, ale nie dla każdego, dlatego warto o tym wspomnieć.

#2. Ustalcie termin spotkań

W codziennym nawale obowiązków ciężko jest czasem znaleźć czas na spotkanie. Co innego, jeśli z góry ustalicie jakiś termin. Najlepiej będzie jak porównacie Wasze nowe plany lekcji i dopasujecie jakiś dzień, kiedy obie macie mniej zajęć. Jeżeli raz na tydzień to zbyt często, to możecie widywać się raz na dwa tygodnie lub jeszcze rzadziej. Ważne, żeby zachować regularność i nie dopuścić do sytuacji, że nie widzicie się przez kilka miesięcy.

#3. Jeśli tylko masz ochotę – odezwij się!

Tak jak wspominałyśmy, obie strony powinny być zaangażowane w podtrzymanie przyjaźni, ale jeśli Twoja przyjaciółka nie odzywa się od jakiegoś czasu, a Ty masz ochotę na kontakt, to nie czekaj, tylko działaj! Nie ma sensu wyliczać czyja kolej, żeby się odezwać, bo przecież nie o to w tym chodzi.

#4. Zapiszcie się na zajęcia dodatkowe

Jeżeli tylko macie taką możliwość, spróbujcie znaleźć jakieś zajęcia dodatkowe, na które zapiszecie się razem. Dzięki temu zagwarantujecie sobie spotkania minimum raz w tygodniu. Co prawda nie będziecie mogły wtedy swobodnie porozmawiać, ale przed czy po zajęciach z pewnością znajdziecie chwilę na ploteczki 🙂

Polecamy: Co robić, gdy w przyjaźni wieje nudą?

Jak utrzymać przyjaźń
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/537476536777351296/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj