Jak wyczyścić białe buty

Masz białe buty, które wymagają czyszczenia? W tym wpisie znajdziesz 3 TOP sposoby, dzięki którym Twoje adidasy będą wyglądać jak nowe!

Białe buty trudniej utrzymać w dobrym stanie niż czarne, ale przy odrobinie wysiłku będą nam służyć przez długi czas. Przede wszystkim trzeba dbać o nie systematycznie i unikać noszenia w czasie deszczu, bo plamy z błota są dość trudne do usunięcia. Aby zapobiec pojawieniu się zagnieceń i pomarszczeń, warto po zdjęciu obuwia włożyć do środka prawidła lub nawet zgniecioną gazetę, które pomogą w zachowaniu ich odpowiedniego kształtu. Ostatnim krokiem jest usuwanie zabrudzeń. Poniżej przestawiamy 3 TOP sposoby, dzięki którym wyczyścisz białe, skórzane buty.

Jak wyczyścić białe buty? 3 TOP sposoby!

#1. Chusteczki do demakijażu. Mało kto wie o tym, że chusteczki do makijażu świetnie sprawdzają się także w roli czyścików do butów. Nie tylko usuwają brud nie niszcząc przy okazji materiału, ale dodatkowo nabłyszczają, dzięki czemu obuwie prezentuje się naprawdę dobrze. Paczkę chusteczek można nosić w torebce, dlatego dodatkową zaletą tej metody jest możliwość skorzystania z niej w każdym miejscu i czasie.

#2. Pasta do zębów. Za pomocą odrobiny pasty do zębów oraz szczoteczki można w łatwy sposób wyczyścić buty (a w szczególności podeszwy). Z uwagi na fakt, że pasta pod wpływem szorowania zaczyna się pienić, metoda ta nadaje się do wykorzystywania jedynie w domowym zaciszu. Warto nałożyć wpierw pastę na niewielki fragment buta, aby zobaczyć jak materiał na nią reaguje.

#3. Zmywacz do paznokci. To tajna broń w walce z zabrudzeniami. Zmywacz zalecamy używać w ostateczności, kiedy inne metody zawiodą. Odrobinę płynu nalewamy na wacik i sprawdzamy w mało widocznym miejscu, jak zachowa się materiał.

Czyszczenie białych butów warto zacząć od przetarcia ich szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem. Powyższe metody warto zastosować w momencie, kiedy delikatne czyszczenie nie przynosi zadowalających efektów.

Polecamy: Co musisz wiedzieć, zanim kupisz sportowe obuwie?

Jak wyczyścić białe buty

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj