Jak wyszczuplić łydki?
Jak wyszczuplić łydki?

Twoje łydki wydają Ci się zbyt duże? W tym wpisie przedstawiamy skuteczne sposoby na wyszczuplenie tej partii ciała.

Smukłe łydki to marzenie wielu dziewczyn. Sprawiają, że nogi wyglądają na dłuższe i zgrabniejsze. Choć nie da się schudnąć tylko z jednej części ciała, istnieje kilka sposobów, dzięki którym Twoje łydki będą prezentować się znacznie lepiej.

Jak wyszczuplić łydki? Poznaj skuteczne sposoby!

Od czego zależy wygląd łydek?

Za wygląd naszych nóg, a więc i łydek, odpowiada genetyka, poziom tkanki tłuszczowej oraz zawartość masy mięśniowej. Oznacza to, że mamy możliwość wpłynięcia na wygląd tej części ciała.

Jak wyszczuplić łydki?

U kobiet tłuszcz rozkłada się w różnych miejscach na ciele. Najczęściej są to biodra, uda, brzuch, piersi, ramiona, ale również łydki. Jeżeli Twoje łydki są masywne na skutek nagromadzenia się w nich tkanki tłuszczowej, to dzięki zbilansowanej diecie i odpowiednich ćwiczeniach, możesz poprawić ich wygląd.

Ćwiczenia na szczupłe łydki

Staraj się unikać ćwiczeń, w których mocno angażowane są nogi, aby nie powodować rozrostu mięśni. Najlepsze dla Ciebie będą ćwiczenia aerobowe o niskiej i średniej intensywności. Do takich zaliczyć możemy:

  • pływanie,
  • spacery i marsze w średnim tempie,
  • jazdę na rowerze po płaskim terenie,
  • fitness,
  • taniec,
  • orbitrek,
  • jazdę na rolkach.

Dieta na szczupłe łydki

Oczywiście nie istnieje dieta, która wyszczupli jedynie łydki. Dostarczanie organizmowi mniejszej ilości kalorii przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej z całego ciała. Musisz również wiedzieć, że u osób z tendencją do gromadzenia się tłuszczu w danym obszarze, właśnie to miejsce najtrudniej jest odchudzić. Niemniej nie oznacza to, że powinnaś zrezygnować z diety. Wręcz przeciwnie! Dzięki modyfikacji swojego jadłospisu poczujesz się lepiej i lepiej też będziesz wyglądać. Wzmocnisz również efekty ćwiczeń.

Zajrzyj do naszej zakładki Dieta, gdzie znajdziesz mnóstwo artykułów na temat zdrowego odżywiania.

Jak wyszczuplić umięśnione łydki?

Jeżeli Twoje łydki są mocno umięśnione, sama dieta nie wystarczy, aby je wyszczuplić. W tej sytuacji powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej angażującej mięśnie nóg na rzecz innej. Dodatkowo wypróbuj rollowanie, które zmniejszy napięcie, co może przyczynić się do wysmuklenia łydek.

Czytaj także: 5 sposobów na odzyskanie motywacji do ćwiczeń

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj