Źródło: Pinterest

Wakacje to dobry moment, żeby zadbać o swoją sylwetkę. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Zapewne wiele z nas miało w planach zacząć się odchudzać wraz z nadejściem nowego roku. Jednym wyszło to bardziej, innym mniej. Część zrezygnowała w połowie drogi, uznając, że i tak nie zdąży do lata, więc po co się męczyć. Błąd! Nie powinniśmy odchudzać się DO lata, ale NA lata. Przecież nie chodzi o to, żeby mieć zgrabną sylwetkę tylko przez jedne wakacje, ale także w kolejne i jeszcze następne.

Wcale nie musisz być na diecie i jeść jedynie sałatę. W Internecie (a w szczególności na Instagramie), znajdziesz masę dziewczyn, które dbają o sylwetkę, są szczupłe, a jednocześnie jedzą dużo pysznych rzeczy 🙂 Wystarczy wziąć z nich przykład!

Jak zacząć odchudzanie?

Niektórzy twierdzą, że łatwo jest schudnąć, ale trudniej utrzymać wagę. Jeśli podejdziemy do tego wyzwania ,,z głową” to z pewnością efekt jo-jo nas nie dopadnie.

Poszukaj motywacji

Od tego należy zacząć. Zastanów się dlaczego chcesz schudnąć. Jeśli ze względu na modę, to może Ci zabraknąć wytrwałości. Chciałoby się napisać, że również Twoja samoocena nie powinna zależeć od Twojej figury, ale wiemy jak to jest w praktyce (najczęściej). Jeśli czujemy się atrakcyjne, to oczywiście wzrasta nasza samoocena, a w dzisiejszym czasie panuje kult chudości, więc ciężko być ponad to. Warto jednak dbać o figurę dla zdrowia i możliwości noszenia krótkich topów bez narażania się na krzywe spojrzenia 🙂

Zacznij stopniowo

Robiąc to małymi kroczkami, masz większe szanse na sukces. Jeśli nagle odstawisz wszystkie niezdrowe i kaloryczne produkty, które jadłaś do tej pory, przerzucisz się na warzywa (których pewnie nie jesteś wielką fanką) i na dodatek zaczniesz biegać po 10 km dziennie, to po kilku dniach zaczniesz mieć dość. Zacznij od stopniowego odstawiania słodyczy, rób domowe frytki z piekarnika, a jeśli marzysz o hamburgerze, to wybierz ciemne pieczywo, upiecz mięso w piekarniku, dodaj jak najwięcej warzyw i polej domowej roboty sosem na bazie jogurtu. Tak samo z ćwiczeniami – zacznij od 2 km (albo nawet 1!) i przy każdym treningu zwiększaj dystans.

Zacznij od razu

Nie od poniedziałku. Im szybciej wpadniesz w rytm zdrowego życia, tym łatwiej będzie Ci wytrwać. Ponadto im dłużej będziesz zwlekać, tym więcej argumentów przeciw może przyjść Ci do głowy.

Nagradzaj się

Za każdy tydzień sukcesu, zrób sobie mały prezent. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, to najlepiej przygotuj to sama! Będziesz dokładnie wiedziała, co jest w środku, a poza tym, jeśli użyjesz zdrowych zamienników cukru (np. ksylitolu, erytolu, syropu klonowego, miodu lub namoczonych w wodzie daktyli), to nie będziesz aż tak grzeszyć 🙂

Korzystaj z aplikacji na telefon

One naprawdę pomagają kontrolować postępy i motywować się do dalszej pracy nad wymarzoną sylwetką. Jeśli można sobie pomóc, to dlaczego by z tego nie skorzystać?

Czytaj także: Fit aplikacje, które ułatwią Ci odchudzanie

Jak zacząć się odchudzać?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj