Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale nie umiesz znaleźć na to czasu? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Moda na bycie fit nadal nie przemija, a Tobie brak czasu na ćwiczenia? Doba dla każdego trwa tyle samo i tylko od Ciebie zależy, jak ją wykorzystasz. Dzięki naszym wskazówkom łatwiej będzie Ci zagospodarować swoim wolnym czasem.

Jak znaleźć więcej czasu na ćwiczenia?

#1. Zaplanuj trening z wyprzedzeniem. Warto pomyśleć o tym już wcześniej. Sama znasz siebie najlepiej – może trening rano będzie lepszym pomysłem? Pamiętaj również o tym, żeby nie ćwiczyć z pełnym żołądkiem, tylko minimum godzinę po posiłku.

#2. Ćwicz przed telewizorem. Nie umiesz zrezygnować z ulubionego serialu? Nie oglądaj go bezczynnie, tylko zacznij w tym czasie trenować! Połączysz dzięki temu przyjemne z pożytecznym i nie będziesz miała poczucia zmarnowanego czasu. Jak widać czasami można ,,mieć ciastko i zjeść ciastko” 🙂

#3. Ucz się w wolnych chwilach. Na przerwach zamiast nakładać błyszczyk na usta, zrób (lub chociaż zacznij robić!) zadanie domowe z poprzedniej lekcji. Wykorzystaj na naukę podróż powrotną do domu, a zyskasz więcej wolnego czasu później.

#4. Ćwicz krócej. Nawet najkrótszy trening jest lepszy niż żaden. Jeśli masz mało wolnego czasu lub dopadł Cię leń, poświęć chociaż 15-20 minut na ćwiczenia (najlepiej intensywne).

#5. Suma małych ,,wyrzeczeń”. Wstań rano 5 minut szybciej i zrób kilka pobudzających ćwiczeń, weź psa na spacer (nie musi być Twój własny, sąsiedzi pewnie chętnie pożyczą Ci swojego czworonoga), wysiądź przystanek przed szkołą i zrezygnuj z windy. Szukaj i wykorzystuj każdą z możliwych okazji, żeby trochę więcej się poruszać, a z pewnością wyjdzie Ci to na plus.

Czytaj także: Super ćwiczenia dla zabieganych!

Jak znaleźć więcej czasu na ćwiczenia?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj