listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || https://www.pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

Paulina zakochała się w dwóch chłopakach i nie wie, którego ma wybrać. Jeśli Wy macie podobny problem, sprawdźcie co zrobić w tej sytuacji.

Otrzymaliśmy niedawno list od jednej z naszych czytelniczek. Paulina (imię zostało celowo zmienione) pisze:

,,Droga Redakcjo,

Mam pewien problem i nie wiem do kogo się z nim zwrócić. Zakochałam się w dwóch chłopakach i nie wiem, którego wybrać. Piotrka znam ze szkoły i podoba mi się od dłuższego czasu. Wysoki, ciemne włosy i cudowne, brązowe oczy. W wakacje spotkaliśmy się przypadkiem nad jeziorem. Ja byłam z dwoma przyjaciółkami, a on z kolegą. Spędziliśmy razem cały dzień, wygłupialiśmy się, chlapaliśmy wodą. W pewnym momencie Piotrek spytał czy pójdę z nim do sklepu. Zgodziłam się i poszliśmy. Wtedy on powiedział, że jestem prześliczna i czy nie chciałabym iść z nim na kawę w jakiś dzień. Byłam wniebowzięta i zgodziłam się od razu.

Spotkaliśmy się kilka razy i było naprawdę cudownie. Później pojechałam z rodzicami nad morze, a tam poznałam Kacpra. Też był tam z rodziną. Okazało się, że mieszkamy w tym samym mieście! Kacper jest zupełnym przeciwieństwem Piotrka. Blondyn, zielone oczy i ta opalenizna! Kacper powiedział, że bardzo mu zależy na tym, żeby nasza znajomość przetrwała dłużej niż do końca wakacji.

Wróciłam już do domu, ale cały czas piszemy smsy. Piotrek odezwał się niedawno czy jestem już w domu, a ja nie wiem co robić i co mu napisać. Pomóżcie!”
Paulina, 15 lat.

***

Przede wszystkim nie podejmuj decyzji pochopnie

Dobrze przemyśl wszystkie za i przeciw, ale pamiętaj, że nie możesz trzymać chłopaków zbyt długo w niepewności.

Teoretycznie wybór powinien być prosty. Jeśli kochałabyś pierwszego chłopaka (Piotrka), uczucie do drugiego (Kacpra) w ogóle nie powinno się pojawić. Jednak nie zawsze wszystko jest takie proste, tym bardziej, jeśli obu chłopaków znasz przez dość krótki czas.

Daj sobie czas na podjęcie decyzji

Poczekaj aż Kacper wróci z wakacji i czy faktycznie będzie chciał się dalej spotykać. Być może jeśli spotkacie się w Waszym mieście, wcale nie będzie już tak fajnie, tym bardziej jak zejdzie mu opalenizna 🙂 Wiadomo, że wakacje sprzyjają romansom.

Lista zalet i wad

Wypisz sobie na kartce wady i zalety każdego z chłopaków. Który z nich wypada lepiej w tym zestawieniu?

Jeśli nie jesteś w stanie ich porównać w ten sposób, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka pytań (możesz dopisać do listy swoje własne pytania, w zależności od tego, na co zwracasz uwagę u chłopaków):

1. Który lepiej potrafi Cię rozśmieszyć?

2. Z którym masz więcej tematów do rozmów?

3. Z którym masz wspólne zainteresowania?

4. Który podoba Ci się bardziej pod względem wizualnym?

Który bardziej się stara

Przypatrz się dokładnie obu chłopakom. Który z nich bardziej zabiega o Twoje względy? Pisze jako pierwszy, namawia na spotkanie, jest dżentelmenem, chce poznać Twoich bliskich?

Rada kogoś bliskiego

Opowiedz o sytuacji przyjaciółce lub mamie. Być może ich rady okażą się bardzo cenne.

Sprawdź jak na Ciebie działają

Jak Twoje ciało reaguje na przypadkowy dotyk? Masz dreszcze albo motyle w brzuchu? Ten który tak na Ciebie działa, bardziej zawrócił Ci w głowie.

Minął miesiąc, a Ty nadal nie potrafisz się zdecydować

Być może tak naprawdę nie jesteś zainteresowana żadnym, tylko boisz się samotności? Skoro żaden z nich nie jest na tyle atrakcyjny dla Ciebie, żebyś potrafiła podjąć decyzję, to może jednak to nie to? Pamiętaj, że nie możesz tej sytuacji ciągnąć w nieskończoność, tym bardziej, jeśli obaj chłopacy mają nadzieje na związek z Tobą, a Ty trzymasz ich w niepewności.

listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

5 KOMENTARZE

  1. Cytujac slowa John`ego Deppa : „Jesli zakochales sie w dwoch osobach to wybierz ta druga poniewaz gdybys kochal naprawde 1 osobe to nie zakochalby sie w drugiej .

    • Nie lubię strasznie tych słów. Usłyszałam je kiedyś z ust osoby którą kochałam, kiedy zrywaliśmy. Wolałabym tego nie usłyszeć. Niezbyt miło jest dowiedzieć się że ta miłość „tak na prawdę nigdy nie istniała” skoro pojawił się ktoś inny. To tak jakby powiedzieć że po po zerwaniu jeśli pokochamy kogoś innego to tak na prawdę nigdy nie kochaliśmy osoby z naszego poprzedniego związku. To nie jest ani trochę przyjemne. Ale to moje spojrzenie na sprawę. Ja nie umiem się odkochiwać. -AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj