W tym wpisie dowiesz się, jakie korzyści niesie za sobą trening interwałowy.

Od dłuższego czasu wiele mówi się na temat treningu interwałowego, że jest lepszy niż tradycyjny, ale właściwie dlaczego? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest trening interwałowy. Jest to rodzaj ćwiczeń, który charakteryzuje się zmienną intensywnością ćwiczeń. Przykładowymi ćwiczeniami jest bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, pajacyki, przysiady, czy tzw. burpees. Trening ten jest bardzo męczący, ale za to skuteczny.

Zanim zdecydujesz się na trening, pamiętaj o rozgrzewce!

Zalety treningu interwałowego

#1. Daje lepsze efekty. Już 15-minutowy trening trzy razy w tygodniu daje lepsze rezultaty niż półgodzinne bieganie.

#2. Jest dobry dla zabieganych. Tak jak pisałyśmy wyżej – trening interwałowy daje lepsze efekty w krótszym czasie. Jest więc idealny dla dziewczyn (i chłopaków), które mają mało wolnego czasu.

#3. Jest dobry dla zdrowia. Trening, który polega na zmienianiu tempa i intensywności ćwiczeń jest bardzo dobry dla naszych mięśni i całego organizmu.

#4. Spala kalorie przez dłuższy czas. Trening interwałowy jest bardzo intensywny, za to sprawia, że spalamy kalorie jeszcze długo po jego zakończeniu.

#5. Nie szkodzi mięśniom. Mimo tego, że trening ten spala tłuszcz, to nie musimy się martwić o nasze mięśnie – one na tym nie ucierpią.

#6. Nic nie kosztuje. To dobra wiadomość dla dziewczyn, które nie mają zbyt dużo pieniędzy. Ten trening można wykonywać w domu (lub na dworze) i nic za niego nie płacić 🙂

UWAGA! Trening interwałowy ma kilka zalet, jednak nie jest odpowiedni dla osób po kontuzjach, czy tych z nadwagą. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz go wykonywać, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Czytaj także: Jak uchronić się przed efektem jo-jo?

Korzyści z treningu interwałowego

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj