?Mój chłopak jest strasznie skąpy!

Marika ma problem ze swoim chłopakiem, który oszczędza praktycznie na wszystkim. Czy związek ze skąpcem ma sens?

Wielu młodych ludzi (szczególnie tych, którzy nie pracują) jest bardzo oszczędnych i ogląda każdą złotówkę dwa razy. Trudno się dziwić, jeśli jedyne pieniądze, którymi dysponują to kieszonkowe i niewielkie sumy, otrzymane z okazji urodzin lub świąt. Zazwyczaj problem mija, gdy idą do pracy i co miesiąc otrzymują wynagrodzenie. Niektórzy zostali jednak wychowani w taki sposób, że nawet kiedy zarabiają niemałe pieniądze, to wydatki ograniczają do minimum. Taką postawę reprezentuje Konrad, chłopak Mariki. Przeczytajcie jej list i oceńcie, czy dziewczyna ma powody do niepokoju.

,,Cześć, mam na imię Marika i mam 20 lat. Postanowiłam napisać ten list, bo mój chłopak jest skąpy i nie wiem czy powinnam dalej z nim być. Znamy się długo, jak jeszcze nie pracował, więc rozumiem, że wtedy na wszystkim oszczędzał, ale teraz jak normalnie pracuje, no to nie rozumiem, czemu tak na wszystko żuli. Nie wiem co on robi z tymi pieniędzmi, bo nigdy na nic go nie stać. Nigdzie nie wychodzimy, bo mu szkoda kasy, prezenty to takie za max 50 złotych dostaje, on sobie ciuchy to najchętniej w lumpie by kupował. Teraz wygląda gorzej niż zanim poszedł do pracy, bo wcześniej go rodzice utrzymywali.

Nie wiem już jak mam do niego dotrzeć, a boję się, że to będzie się pogłębiać. Nie chcę mieć męża, który będzie na mnie oszczędzał. Żeby nie było, ja nie zamierzam być czyjąś utrzymanką, ale chcę normalności, a nie urlopu w ogrodzie, bo żal kasy nawet na weekend nad morzem. Co mam robić? Jak go namówić, żeby czasem coś kupił jak człowiek?”.

Polecamy: ,,Chłopak namawia mnie na ślub”

?Mój chłopak jest strasznie skąpy!"Źródło zdjęć: Pinterest

6 KOMENTARZE

  1. Sama bym nie chciala byc z kims takim raczej.. Nie jestem materialistka, ale pozniej strach ze za dlugo sie siedzialo pod prysznicem mimo ze rachunki na pol, popros o zwykla czekolade ulubiona, to kupi tansza albo wgl, bo mozna zyc bez tego…. Na urlop tez moze nie byc szans nawet jak by sobie po troszku odkladac, bo za duzo.. Ja bym szczerze porozmawiala jak on to widzi w pozniejszym zyciu, bo Ty nie widzisz sie w takiej przyszlosci 🙁

  2. Przepraszam, ale wydajesz się być straszną materialistką. Jesteś z nim z miłości czy dla pieniędzy? Może na coś oszczędza? Skoro pracuje, to może decydować jak wykorzysta te pieniądze. Niekoniecznie wszystko musi wydawać na ciebie. To tylko moja opinia!

  3. Zgadzam się ze wcześniejszym komentarzem, przede wszystkim musisz z nim szczerze porozmawiać. Jednakże powinnaś także uszanować fakt, że Twój chłopak żyje w taki, a nie inny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj