Anoreksja - choroba ciała i duszy
Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Chciałabyś schudnąć w krótkim czasie? W tym wpisie znajdziesz szkodliwe metody, których zdecydowanie NIE powinnaś testować.

Proces odchudzania to dla wielu osób niemiłe doświadczenie. Nic więc dziwnego, że chcą sobie to ułatwić i przyspieszyć cały proces. Niektóre metody są jednak szkodliwe dla zdrowia, dlatego zdecydowanie powinnaś ich unikać.

Najbardziej szkodliwe metody odchudzania

#1. Głodówka

Stosowana jest przez wiele osób, niestety może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości kalorii grozi problemami z układem pokarmowym, wątrobą oraz nerkami. Często kończy się problemami z koncentracją, zawrotami lub omdleniami, a w dłuższej perspektywie zatrzymaniem cyklu miesiączkowego.

#2. Wymiotowanie

Częste wymiotowanie prowadzi do wyjałowienia i odwodnienia organizmu, a ponadto podrażnia gardło oraz przełyk, uszkadza zęby… To prosta droga do bulimii, która jest nie tylko niebezpieczna, ale i trudna do przezwyciężenia.

#3. Stosowanie środków przeczyszczających

Tutaj, podobnie jak w przypadku wymiotowania, możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu. Zażywanie środków na przeczyszczenie pomaga szybciej pozbyć się z organizmu pożywienia, a wraz z nim cennych składników odżywczych. Nie wspominając już o częstych wizytach w toalecie, które nie należą do najprzyjemniejszych.

#4. Jedzenie wacików

Tak zwana dieta wacikowa, ponoć stosowana przez modelki, jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia. Głównym powodem jest to, że waciki pęcznieją w żołądku, poprzez pochłanianie wody. Grozi to odwodnieniem, a także niedożywieniem organizmu. Ponadto materiał, z którego są zrobione płatki kosmetyczne, to najczęściej wcale nie bawełna, a syntetyczne włókna, które są toksyczne!

#5. Zażywanie tabletek odchudzających

Tak naprawdę nie można mieć do końca pewności, co w takich tabletkach się znajduje. Mogą to być zwykłe witaminy, ale równie dobrze w składzie mogą znajdować się substancje uzależniające lub odwadniające bądź duże dawki kofeiny. Jedno jest pewne – takie środki nie pomogą Ci schudnąć w zdrowy sposób.

#5. Dieta tasiemcowa

Połknięcie kapsułki z larwą tasiemca to jeden z gorszych pomysłów na odchudzanie. Pasożyt zagnieżdżony w jelicie nosiciela, żywi się tym, co zje nosiciel, co prowadzi do spadku masy ciała. Oprócz tego, u żywiciela występują bóle brzucha, bóle głowy, wymioty, biegunka, zawroty głowy. Dieta tasiemcowa może prowadzić do anemii, a w skrajnych przypadkach do wycieńczenia organizmu, a nawet do śmierci!

Czytaj także: Dlaczego nie warto robić brzuszków?

Anoreksja - choroba ciała i duszy
Zdjęcie autorstwa Sabel Blanco z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj