Uczyń swój każdy poranek lepszym, wprowadzając w życie te pięć rzeczy!

Pięć rzeczy, które uczynią Twój poranek lepszym!

Poranki, zwłaszcza te poniedziałkowe, potrafią być trudne. Ciepłe łóżko i wygodne poduszki kuszą, by zostać w nich znacznie dłużej. Przymykamy oczy tylko na chwilę, a potem w biegu robimy makijaż, ubieramy się w to co jest pod ręką, a ze śniadania rezygnujemy. Znajomy scenariusz, prawda? Poranek jest kluczowym momentem dnia. Wcale nie musi psuć nam humoru. Oto kilka lifehack’ów, jak uczynić go milszym!

1. Zaczynaj dzień powoli

Wystarczająca ilość czasu rano na porządne rozbudzenie się, to klucz do szczęśliwego poranka. W weekendy o wiele łatwiej obudzić się powoli i nie wyskakiwać z łóżka, prawie nie potykając się o kołdrę. Fakt, że w ciągu tygodnia, jest to o wiele trudniejsze do osiągnięcia, ale nie niemożliwe. Nie ustawiaj kilkunastu alarmów w telefonie, to tylko utrudni wstanie z łóżka i sprawi, że będziesz mniej wypoczęta. Nie ma nic gorszego, niż zaczęcie dnia z uczuciem zmęczenia.

2. R o z c i ą g a j  się!

Pozwól dowiedzieć się swojemu ciału, że już nie śpi. Rozciąganie się to fantastyczny sposób na rozpoczęcie dnia. Wystarczy, że poświęcisz tylko pięć minut na podstawowe ćwiczenia rozciągające. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, spróbuj śmiało porannej sesji jogi. Możesz być pewna, że  Twoje ciało będzie ci wdzięczne! 🙂

3. Przygotuj się wieczorem

Aby zmniejszyć poranny chaos pewne rzeczy możesz wykonać tuż przed pójściem spać. Spakowanie się do szkoły, naszykowanie ubrań lub przygotowanie drugiego śniadania wieczorem, to o wiele lepszy pomysł, niż robienie wszystkich tych czynności rano. Szczególnie zadbaj o przygotowanie ubrań. To pomoże Ci uniknąć takich niespodzianek, jak brakujące skarpetki, niepasujące buty lub niewyprasowana bluzka 😉

Pięć rzeczy, które uczynią Twój poranek lepszym!

4. Uporządkuj przestrzeń

Tak, wiemy. Sprzątanie to nie jest pierwsza czynność, którą chętnie wykonujesz rano, ale powrót do domu, w którym panuje porządek jest o wiele przyjemniejszy i redukuje stres. Wystarczy, że pościelisz łóżko, posprzątasz po śniadaniu lub schowasz ubrania do szafy. Te drobne czynności potrafią zrobić ogromną różnicę.

5. Wysypiaj się

Żadna z czynności wymienionych wyżej nie przyniesie efektów, jeśli będziesz wykonywać je zaspana. Rozciąganie z przyjemności zmieni się w frustrujący obowiązek. Brak snu wpływa na samopoczucie, odczucie zmęczenia oraz na przemianę materii. Dlatego tak ważne jest, aby spać odpowiednią ilość czasu (7-8 godzin). Pamiętaj, że dla wyciszenia się, warto zrezygnować z  korzystania z komputera lub telefonu tuż przed snem.

Źródło zdjęć: http://favim.com | Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj