Źródło: Pinterest

Pewnie jak większość nastolatek, jesteś zmęczona po zimie i nie możesz doczekać się wakacji. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak pokonać doła i wydobyć z siebie pozytywną energię!

Wiosna to piękny czas – wszystko zaczyna rozkwitać, robi się cieplej, a zimowe ciuchy trafiają na dno szaf. Możemy więcej czasu przebywać na dworze i wykonywać różne aktywności fizyczne! Chciałybyśmy dzisiaj pomóc Ci wykorzystać ten CUDOWNY czas na sto procent! Oto sprawdzone sposoby na poprawę humoru i bycie szczęśliwą.

Skuteczne sposoby na bycie szczęśliwą

Uśmiechaj się!

Brzmi to banalnie, ale faktycznie jest tak, że już samym uśmiechem przyciągamy do siebie pozytywną energię i ludzie mają ochotę nas poznać! Zwróć uwagę, że będąc w miejscu publicznym, bardzo mało osób się uśmiecha. Może warto dać innym dobry przykład i spróbować ,,zarazić” ich swoim uśmiechem? Spróbuj!

Wyjdź z domu

Zimą był idealny czas na to, żeby oglądać filmy i seriale, grać w gry lub po prostu posiedzieć z bliskimi w domu. Teraz, gdy jest taka piękna pogoda, nadszedł idealny czas na to, by spacerować lub robić masę innych, ciekawych rzeczy na dworze. Możesz iść z przyjaciółmi na rowery, rolki lub zabrać psa na spacer. Dobrym pomysłem jest też piknik.

Doceniaj najmniejsze szczegóły

Rozejrzyj się i zobacz jak piękne są rzeczy, których czasami nawet nie dostrzegamy. Postaraj się we wszystkich osobach, które mijasz, znaleźć coś pięknego (np. kolor oczu, zadbane włosy, ładne ubranie, zadbaną cerę i wiele innych szczegółów). Gdy będziesz nastawiona na szukanie dobrych cech u innych, to zobaczysz je także u siebie i wzrośnie Twoja samoocena.

Postaw sobie cel

Może to być nauczenie się nowej piosenki, wymyślenie własnego układu tanecznego lub poprawienie swoich wyników w sporcie. Wykorzystaj do tego swoją pasję – będzie Ci wtedy łatwiej. Gdy już uda Ci się osiągnąć ten cel, poczujesz ogromną satysfakcję i będziesz szczęśliwsza.

Poznawaj nowych ludzi

Nawet jadąc autobusem, możesz do kogoś zagadać. Każda osoba ma jakąś historię i może opowiedzieć nam coś ciekawego. Wychodząc ze znajomymi nie ograniczaj się do danej grupy osób – zawsze możecie podejść do innych i zagadać, większej grupie jest przecież łatwiej zacząć rozmowę z nieznajomymi.

Komplementuj inne osoby

Sprawi to radość nie tylko osobie chwalonej, ale także Tobie da satysfakcję. Pamiętaj, że dobro wraca, więc jeśli Ty będziesz u innych wywoływać uśmiech na twarzy, całkiem prawdopodobne, że oni odwdzięczą Ci się tym samym.

Mów o swoich uczuciach

Ten punkt jest bardzo ważny. Mało osób potrafi rozmawiać o tym co czują, ale warto próbować, ponieważ to daje nam duże oparcie i poczucie, że mamy komu się wygadać. Szczere rozmowy są bardzo ważne.

Doceniaj to, co masz

Banał, bo przecież wszyscy o tym mówią i piszą, ale tak naprawdę to wiele z nas nie docenia tego co ma i chce mieć jeszcze więcej i więcej. Dochodzi do tego, że w pewnym momencie zatracamy się w tym wszystkim, szukając modnych ciuchów i gadżetów tylko na pokaz. To są tylko rzeczy materialne, które nie dadzą nam takiego poczucia szczęścia, jak przyjaciele czy rodzina.

Ćwicz!

Jeśli należysz do grupy osób, które nie ćwiczą lub robią to bardzo rzadko, to nawet nie wyobrażasz sobie, jaką to daje satysfakcję. Każdy sport jest dobry i masz w czym wybierać, więc poszukaj czegoś odpowiedniego dla siebie. Sport to endorfiny, a one zapewniają szczęście 🙂

Czytaj także: Czy żyjesz według schematu?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj