Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/246290673357119477

Poznaj zachowania, które nie są mile widziane podczas wspólnego mieszkania z dziewczyną. Warto ich unikać, gdyż mogą prowadzić do kłótni.

Wspólne mieszkanie dla wielu par brzmi jak bajka i spełnienie marzeń, jednak rzeczywistość nie zawsze jest taka kolorowa. Dopiero kiedy decydujemy się zamieszkać razem, uświadamiamy sobie, jak wielka jest to odpowiedzialność. Musimy się sami utrzymać, dbać o mieszkanie i drugą połówkę. Nagle trzeba się dzielić, iść na kompromis – nie każdy jest na to gotowy. Często też dopiero poprzez bycie ze sobą niemal 24 godziny na dobę, poznajemy prawdziwe oblicze partnera, jego zachowania i nawyki. Niektóre z nich bywają nieprzyjemne, denerwujące czy wręcz obrzydliwe, co może prowadzić do kłótni i nieprzyjemnej atmosfery w związku. Oczywiście każdy związek jest inny, a problem ze „złymi” nawykami dotyczy nie tylko chłopaków, ale obu stron. W tym wpisie jednak przyjrzymy się bliżej co najczęściej nie podoba się dziewczynom, kiedy mieszkają już ze swoim partnerem.

Tego NIE RÓB po zamieszkaniu z dziewczyną!

#1. Nie bałagań

Mało kto lubi bałagan, tym bardziej jeśli chce mieć własny, przytulny kącik. Jeśli wiesz, że Twoja dziewczyna jest schludna i zwraca uwagę na porządek, staraj się nie robić ,,syfu”. Ubrania składaj na miejsce, naczynia odnoś i myj po sobie. Nawet jeśli nie jesteś nauczony takiego zachowania, staraj się działać małymi kroczkami. Twoja partnerka na pewno będzie z Ciebie dumna!

#2. Nie traktuj dziewczyny jak swojej służącej

Nie myśl, że Twoja dziewczyna jest od tego, aby ciągle Ci usługiwać, czy za Tobą sprzątać. Ona też potrzebuje chwili tylko dla siebie, dlatego nie zwalaj wszystkich obowiązków na nią. Podzielcie zadania między siebie, a część z nich możecie wykonywać też wspólnie.

#3. Nie zajmuj się tylko sobą przez cały dzień

To, że mieszkacie razem, niekoniecznie oznacza, że będziecie spędzać ze sobą 24h na dobę. Każdy z Was ma swoje obowiązki, a tego czasu będzie jeszcze mniej, jeśli oboje w wolnych chwilach będziecie zajęci tylko sobą. Większość dziewczyn bardzo się wkurza, kiedy ich chłopak całymi dniami ogląda seriale lub gra w gry, kompletnie je ignorując. Czas dla siebie jest ważny, ale ważne jest także to, aby znaleźć też chwilę dla siebie nawzajem.

#4. Nie narzekaj na drobnostki

Niedobry obiad, źle wyprane ubrania, plama na podłodze… Wpadki zdarzają się każdemu i po prostu nie warto za każdym razem narzekać, że ktoś zrobił coś źle. Nie zawsze Twojej dziewczynie coś wyjdzie i musisz być wobec niej wyrozumiały. Na pewno stara się, jak tylko może. Zawsze możesz jej pomóc, a ciągłe narzekanie tylko sprawi, że ona szybko pożałuje, że z Tobą zamieszkała.

#5. Nie zapominaj o pogłębianiu Waszej relacji

Samo mieszkanie razem z pewnością pogłębi Waszą relację, jednak szybko popadniecie w rutynę i nudę, jeśli nie będziecie starać się o siebie, jak wcześniej. Dlatego nie zapominaj o romantycznych gestach, randkach czy niespodziankach.

#6. Nie doprowadzaj do kłótni

Kiedy mieszkamy ze sobą, znacznie łatwiej jest o kłótnię, którą tak naprawdę może wywołać cokolwiek. Zanim krzykniesz lub się zdenerwujesz na swoją dziewczynę, zastanów się czy, aby na pewno warto. Zamiast się kłócić, o wiele lepiej jest szczerze ze sobą porozmawiać.

Pamiętaj: aby związek był szczęśliwy i długi, obie strony muszą się starać. Czasem wystarczy trochę pracy nad sobą, aby Wam obojgu żyło się jeszcze lepiej.

Czytaj także: Czego dziewczyny pragną od chłopaków?

Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/221943087874678645

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj