Chciałabyś skorzystać z pomocy trenera personalnego, ale zastanawiasz się, czy faktycznie jest Ci on potrzebny? W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Moda na bycie fit nie przemija i choć droga do celu jest długa i kręta, to wiele nastolatek decyduje się zawalczyć o wymarzoną sylwetkę. Nie zawsze jednak jest to takie proste, a na dodatek z każdej strony jesteśmy zasypywane zdjęciami szczupłych, pięknych dziewczyn, które reklamują różne ,,wspomagacze”. Dieta pudełkowa, suplementy, rozpisane plany dietetyczne oraz treningowe czy korzystanie z usług trenera personalnego. Skoro one wszystkie wyglądają tak idealnie, to może też musimy spróbować tego wszystkiego?

Trener personalny – czy jest Ci potrzebny?

Dziś przyjrzymy się bliżej ćwiczeniom z trenerem personalnym i zastanowimy się, czy ich pomoc w treningu jest naprawdę potrzebna nastolatkom.

Wiele znanych blogerek ,,chwali się”, że ćwiczą z instruktorem. Te dziewczyny są wzorem dla swoich fanek, które często próbują się do nich upodobnić. Nic więc dziwnego, że wiele z nich chce iść ich śladem i również trenować z przewodnikiem. Zanim jednak zdecydujesz się na taką współpracę, przeczytaj nasze zestawienie.

Ćwiczenia z trenerem

Zadba on o prawidłowy sposób trenowania. Trener personalny będzie obserwował czy w czasie ćwiczeń masz odpowiednią postawę, a także wyjaśni i pokaże działanie każdej z maszyn. Sama możesz popełnić dużo błędów. Ćwiczenia z trenerem są również dobrym rozwiązaniem dla osób po kontuzjach, które powinny zasięgnąć porady specjalisty zanim zdecydują się trenować.

Ćwiczenia bez trenera

Na większości siłowni trenerzy mają dyżury, podczas których można skorzystać z ich pomocy. Cena takiego wsparcia jest wliczona w cenę karnetu, więc teoretycznie jest to pomoc bezpłatna. Trzeba liczyć się z tym, że nie będziemy jedynymi potrzebującymi i z pewnością taka osoba nie będzie mogła poświęcić nam zbyt dużo czasu, ale mimo wszystko warto skorzystać z fachowej porady. Można także poszukać informacji w Internecie, który przecież jest kopalnią wiedzy, więc z pewnością znajdziemy tam informacje o działaniu przyrządów i poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Ćwiczenia z trenerem

Dzięki instruktorowi szybciej osiągniemy wymarzone efekty. Osoba kompetentna będzie widziała ile powtórzeń oraz serii powinniśmy wykonać, aby nie obciążyć nadmiernie organizmu ale jednocześnie wycisnąć z treningu ile się da.

Ćwiczenia bez trenera

Prawdopodobnie bez indywidualnego wsparcia będziemy musieli poczekać na wymarzone efekty nieco dłużej.

Czytaj także: Fit aplikacje, które ułatwią Ci odchudzanie

Ćwiczenia z trenerem

Będziemy mieć kogoś, kto nas zmotywuje. Instruktor będzie nas dopingował do wykonania jeszcze ,,kilku ostatnich” powtórzeń. Powinien się on również orientować ile nasz organizm jest w stanie wytrzymać.

Ćwiczenia bez trenera

Samemu ciężko jest się zmobilizować, ale od czego mamy przyjaciółkę lub chłopaka! Z ich wsparciem damy z siebie więcej, jednak niekoniecznie wychwycą oni nasze błędy (zgarbione plecy, wypchnięte kolana itp).

Ćwiczenia z trenerem

Trening z osobistym motywatorem jest kosztowny. Nie oszukujmy się, że ta cena może przekraczać kieszonkowe przeciętnej nastolatki, więc bez finansowego wsparcia rodziców może być ciężko.

Ćwiczenia bez trenera

Są darmowe, choć aby zagłębić swoją wiedzę i nauczyć się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a także ułożyć plan treningowy, potrzebny jest czas. Jak powszechnie wiadomo, czas to pieniądz, więc oszczędność jest tutaj tylko pozorna.

Ćwiczenia z trenerem pomogą nam w krótkim czasie osiągnąć wymarzone efekty, jednak sami również jesteśmy w stanie wypracować zgrabną sylwetkę. Być może zajmie nam to więcej czasu i będzie wymagać więcej energii, ale przecież dla chcącego nic trudnego. Z drugiej strony, jeśli mamy taką możliwość, to warto skorzystać z pomocy fachowca, szczególnie jeśli jesteśmy po kontuzji.

Zdecydowałybyście się na trening z instruktorem czy wolicie ćwiczyć same? Piszcie w komentarzach!

Trener personalny - czy jest Ci potrzebny?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj