Chciałabyś skorzystać z pomocy trenera personalnego, ale zastanawiasz się, czy faktycznie jest Ci on potrzebny? W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Moda na bycie fit nie przemija i choć droga do celu jest długa i kręta, to wiele nastolatek decyduje się zawalczyć o wymarzoną sylwetkę. Nie zawsze jednak jest to takie proste, a na dodatek z każdej strony jesteśmy zasypywane zdjęciami szczupłych, pięknych dziewczyn, które reklamują różne ,,wspomagacze”. Dieta pudełkowa, suplementy, rozpisane plany dietetyczne oraz treningowe czy korzystanie z usług trenera personalnego. Skoro one wszystkie wyglądają tak idealnie, to może też musimy spróbować tego wszystkiego?

Dziś przyjrzymy się bliżej ćwiczeniom z trenerem personalnym i zastanowimy się, czy ich pomoc w treningu jest naprawdę potrzebna nastolatkom.

Wiele znanych blogerek ,,chwali się”, że ćwiczą z instruktorem. Te dziewczyny są wzorem dla swoich fanek, które często próbują się do nich upodobnić. Nic więc dziwnego, że wiele z nich chce iść ich śladem i również trenować z przewodnikiem. Zanim jednak zdecydujesz się na taką współpracę, przeczytaj nasze zestawienie.

Ćwiczenia z trenerem: Zadba on o prawidłowy sposób trenowania. Trener personalny będzie obserwował czy w czasie ćwiczeń masz odpowiednią postawę, a także wyjaśni i pokaże działanie każdej z maszyn. Sama możesz popełnić dużo błędów. Ćwiczenia z trenerem są również dobrym rozwiązaniem dla osób po kontuzjach, które powinny zasięgnąć porady specjalisty zanim zdecydują się trenować.

Ćwiczenia bez trenera: Na większości siłowni trenerzy mają dyżury, podczas których można skorzystać z ich pomocy. Cena takiego wsparcia jest wliczona w cenę karnetu, więc teoretycznie jest to pomoc bezpłatna. Trzeba liczyć się z tym, że nie będziemy jedynymi potrzebującymi i z pewnością taka osoba nie będzie mogła poświęcić nam zbyt dużo czasu, ale mimo wszystko warto skorzystać z fachowej porady. Można także poszukać informacji w Internecie, który przecież jest kopalnią wiedzy, więc z pewnością znajdziemy tam informacje o działaniu przyrządów i poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Ćwiczenia z trenerem: Dzięki instruktorowi szybciej osiągniemy wymarzone efekty. Osoba kompetentna będzie widziała ile powtórzeń oraz serii powinniśmy wykonać, aby nie obciążyć nadmiernie organizmu ale jednocześnie wycisnąć z treningu ile się da.

Ćwiczenia bez trenera: Prawdopodobnie bez indywidualnego wsparcia będziemy musieli poczekać na wymarzone efekty nieco dłużej.

Czytaj także: Fit aplikacje, które ułatwią Ci odchudzanie

Ćwiczenia z trenerem: Będziemy mieć kogoś, kto nas zmotywuje. Instruktor będzie nas dopingował do wykonania jeszcze ,,kilku ostatnich” powtórzeń. Powinien się on również orientować ile nasz organizm jest w stanie wytrzymać.

Ćwiczenia bez trenera: Samemu ciężko jest się zmobilizować, ale od czego mamy przyjaciółkę lub chłopaka! Z ich wsparciem damy z siebie więcej, jednak niekoniecznie wychwycą oni nasze błędy (zgarbione plecy, wypchnięte kolana itp).

Ćwiczenia z trenerem: Trening z osobistym motywatorem jest kosztowny. Nie oszukujmy się, że ta cena może przekraczać kieszonkowe przeciętnej nastolatki, więc bez finansowego wsparcia rodziców może być ciężko.

Ćwiczenia bez trenera: Są darmowe, choć aby zagłębić swoją wiedzę i nauczyć się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a także ułożyć plan treningowy, potrzebny jest czas. Jak powszechnie wiadomo, czas to pieniądz, więc oszczędność jest tutaj tylko pozorna.

Ćwiczenia z trenerem pomogą nam w krótkim czasie osiągnąć wymarzone efekty, jednak sami również jesteśmy w stanie wypracować zgrabną sylwetkę. Być może zajmie nam to więcej czasu i będzie wymagać więcej energii, ale przecież dla chcącego nic trudnego. Z drugiej strony, jeśli mamy taką możliwość, to warto skorzystać z pomocy fachowca, szczególnie jeśli jesteśmy po kontuzji.

Zdecydowałybyście się na trening z instruktorem czy wolicie ćwiczyć same? Piszcie w komentarzach!

Trener personalny - czy jest Ci potrzebny?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here