jak nie przytyć w święta

W tym wpisie znajdziesz zestawy ćwiczeń, które pomogą Ci być fit w trakcie Świąt, a także po nich.

Jeżeli ćwiczysz i starasz się dbać o formę, to pewnie nadchodzące Święta budzą w Tobie niepokój. Mnóstwo jedzenia, mało ruchu i jeszcze na dodatek rodzina, która wymusza w Ciebie ?jeszcze jeden kawałeczek”. Jak to wszystko przetrwać? Czy jeść bez opamiętania, czy narazić się swoim bliskim? Ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest dobre. Zachowaj umiar w jedzeniu i dużo się ruszaj! To klucz do sukcesu i utrzymania dotychczasowej formy.

Treningi, które pomogą Ci utrzymać formę w trakcie i po Świętach

#1. Rozgrzewka

Od tego powinnaś zacząć! Przygotujesz dzięki temu organizm na wysiłek, który Cię zaraz czeka, a także rozgrzejesz mięśnie, co znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji.

#2. Ćwiczenia z hantlami

Na pewno słyszałaś o tym, że połączenie treningu siłowego z cardio daje najlepsze efekty. Poniżej prezentujemy Ci propozycję treningu całego ciała z wykorzystaniem hantli. Zamiast ciężarków możesz wykorzystać butelki z wodą lub puszki z konserwą.

#3. Ćwiczenia z gumami

Gumy są w modzie już od jakiegoś czasu i my także oszalałyśmy na ich punkcie. Naprawdę niesamowicie podkręcają efekty ćwiczeń. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie zajmują dużo miejsca, więc można je ze sobą zabrać nawet na wakacje. Oto treningu całego ciała z wykorzystaniem dwóch gum:

#4. Cardio

Jak już wspomniałyśmy wcześniej, najlepsze efekty daje połączenie treningu cardio z treningiem siłowym. Poświęć ostatnie 10 minut na ćwiczenia, które przyspieszą Ci tętno…

… lub wykonaj osobny trening cardio:

#5. Rozciągnie

Większość z nas tego nie lubi (przyznajemy się – my także), ale rozciąganie jest ważnym elementem treningu. Pozwala uspokoić tętno i zapobiega powstawaniu zakwasów i urazów, a ponadto zmniejsza częstotliwość pojawiania się skórczów, dlatego nie warto pomijać tego punktu.

Polecamy: Jak sprawić, żeby brzuch lepiej się prezentował?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj