boję się jeździć autem

Kasia zdała egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, a mimo tego boi się jeździć. Przeczytajcie jej list.

Chociaż zdanie egzaminu na prawo jazdy nie jest wcale takie proste, to czasami dopiero później zaczynają się schody. Przekonała się o tym nasza czytelniczka, Kasia, która napisała do nas list.

?Drogie czytelniczki, piszę ten list, bo liczę na Wasze porady. Wiem, że większość z Was ma ten etap jeszcze przed sobą, ale może znajdzie się choć kilka osób, które są w podobnej sytuacji albo znały kogoś, kto jest/był. Moim problemem jest strach przed jazdą samochodem.

Egzamin zdałam za pierwszym razem, prawko mam od kilku miesięcy, a mimo tego boję się jeździć. Nie mam problemu, żeby jeździć po mniejszych miasteczkach albo po tych dużych, późno w nocy, ale jak widzę wokół siebie więcej aut, to ogarnia mnie strach i czuję się jak sparaliżowana. Raz z nerwów zapomniałam nawet gdzie jest gaz, a gdzie hamulec.

Rodzice wiedzą o moim problemie i zamiast jakoś mi pomóc, to stwierdzili, że nie dostanę na razie auta, które mi wcześniej obiecali. Także tyle w kwestii wsparcia. To trochę tak jakby jeszcze mnie karali za to, że boję się jeździć.

Jak przezwyciężyć strach związany z jazdą samochodem? A może lepiej sobie odpuścić?”.

Kasia, 19 lat.

Polecamy: ,,Mój chłopak to pirat drogowy?

boję się jeździć autemŹródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Na pewno nie powinnaś rezygnować, bo później będzie Ci jeszcze trudniej się przekonać. Może spróbuj porozmawiać z rodzicami – jeżeli sami nie zaoferowali swojego wsparcia, to może musisz ich wprost o to poprosić. Zacznij trenować w weekendy, kiedy na drogach jest mniejszy ruch. Powodzenia :*

  2. Ja zdałam za 6 razem i jeździ mi się świetnie. Więc to nie kwestia tego za którym się zda. Tutaj liczy się przede wszystkim praktyka. Może masz kogoś z kim mogłabyś pojeździć. Chłopak, brat, kuzyn czy kumpel, a może jakaś koleżanka. Może będzie Ci łatwiej pojeździć kiedy ktoś siedzi obok. Zawsze możesz sobie wykupić jazdy doszkalające u instruktora ?

    • Hej, powiem Ci szczerze ze miałam podobnie. Mimo tego ze jak miałam jazdy czułam się świetnie za kierownicą i dobrze sobie radziłam to stres mimo wszystko zrobił swoje na egzaminie i zdałam dopiero za 7 razem. Lecz przez to ze zdałam dopiero za 7 razem straciłam swoją pewność siebie za kierownica. Nie chciałam jeździć dalej niż mieszkam. Ale bardzo pomogło mi to jak zaczęła jeździć ze mną mama, chłopak lub przyjaciółka. Wystarczyło mi po prostu to ze ktoś był obok mnie. Czułam się jakby instruktor dalej siedział koło mnie? wiem trochę to głupie ? Czasami dalej są jakieś stresujące momenty to wiadomo bo prawo jazdy mam od lutego. Ale już się tak nie boje jak wcześniej. Pojadę wszędzie to nie ma problemu ale jeżeli mam jechać bardzo daleko to lekki stres jeszcze jest. Wiec może spróbuj po prostu pojeździć z kimś obok. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj wykupić kilka godzin jeszcze i porozmawiać z instruktorem aby ci w tym pomógł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj