Nasze imię ma wpływ na to jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa co oznacza Twoje imię? Sprawdź!

Ada. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: stroić się, upiększać się. Ada to kobieta z klasą. Wzbudza sympatię, jest obiektywna, pewna siebie i władcza. Często wybucha, sprzecza się, upiera się przy swoim zdaniu i lubi odmawiać.

Adela. Jest wszechstronna, badawcza, ma krytyczny umysł, o wielkim temperamencie. Nie lubi krytyki, stała w swoich przekonaniach.

Adrianna. Adrianna to wyjątkowo uparta kobieta, zapatrzona w siebie i niestrudzenie zmierzająca do celu. Emanuje niezwykłą siłą, opanowaniem oraz odpornością psychiczną. Przyciąga uwagę, ale i wzbudza respekt. Jest nastawiona na karierę i duże zyski.

Agata. Pochodzi od greckiego agathe (dobra, szlachetna, wspaniała) lub agathos (dobrze urodzony, szlachetny). Agata to choleryczka – wybuchowa i nieustępliwa. Posiada jednak wielkie serce i ogromną wrażliwość na potrzeby bliźnich.

Agnieszka. Pochodzi od greckiego słowa hagneia i oznacza: czystość, bez skazy, świętość. Agnieszka jest ruchliwa i nie może zbyt długo usiedzieć w miejscu. Sprawia wrażenie pewnej siebie, jednak często jest to tylko wrażenie.

Aldona. To kobieta pełna energii, ale nie działająca pod wpływem impulsu! Chętnie podejmuje wyzwania i angażuje się w nowe zajęcia, gdyż nie znosi marazmu oraz bezczynności.

Aleksandra. Aleksandra to kobieta pełna wdzięku, której trudno się oprzeć. Ma mnóstwo pomysłów, a przez to skłonności do wplątywania się w kłopoty, z których potem ciężko jej wybrnąć.

Alicja. To zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową i sukcesy. Praca nie jest dla niej najważniejsza. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. Do tego posiada zdolności artystyczne.

Alina. Prostolinijna, naturalna i przebojowa Alina to prawdziwa rewolucjonistka i filantropka. Świat stoi przed nią otworem, o ile uwierzy we własne siły i możliwości. Potrafi być uparta, gdy czegoś chce. Na ogół jednak stara się nie wychylać – nie dla niej walka o stołki.

Amanda. Dumnie kroczy ku sławie, a szczęście jej nie opuszcza. Osiąga sukces niemal w każdej sferze życia. Chociaż jest nieśmiała, potrafi z determinacją zdążać do celu. Nieraz plany krzyżuje jej brak cierpliwości, ale z reguły zdobywa to, czego pragnie. Rewelacyjnie odnajduje się w świecie mody i urody.

Amelia. Amelia jest zarazem rozważna i romantyczna. To bardzo twórcza oraz odpowiedzialna kobieta. Potrafi zrealizować swe najśmielsze marzenia, a w pracy ceniona jest za wnikliwość. Dzięki pochwałom i sukcesom rozkwita, mobilizując się do dalszego rozwoju. W jej życiu ważne miejsce zajmują kariera oraz dalekie podróże.

Anastazja. Anastazja z dynamizmem i entuzjazmem chętnie zmieniłaby cały świat. Głównie po to, by spełniał jej wizję i realizował jej wartości. To bardzo żywiołowa, gwałtowna i kapryśna kobieta. Często bywa nieprzewidywalna. Żyje w nieustannym ruchu a wyzwań i zmian potrzebuje jak powietrza. Lubi się dokształcać i rozwijać swój intelekt. Bardzo liczy się z opinią otoczenia, chociaż przyjaciół zmienia dość często.

Andżelika. To kobieta miła i na ogół życzliwa ludziom. Posiada wiele subtelności oraz wdzięku. Do tego jest towarzyska i uśmiechnięta. Niestety ma słaby i zmienny charakter, a swoje wybory opiera zbyt często na emocjach. To urodzona idealistka! Jest nad to uczciwa i prawdomówna. Nie lubi kłótni i problemów – dąży do zachowania harmonii, spokoju i ładu.

Aneta. To kobieta niezwykle oddana mężowi, dzieciom i sprawom rodzinnym. W jej domu panują spokój, harmonia i zgoda, chociaż z natury Aneta jest przebojowa i impulsywna, a rutyna ją nuży. Potrzebuje czasu, aby się wyszaleć i przeżyć ciekawe przygody. Często przyprawia bliskich o zawrót głowy – wybuchowość, niezwykły entuzjazm i naiwne zachowanie są trudne do jednoczesnego ogarnięcia.

Aniela. Osoba posiadająca to imię jest miła i posiada sporo subtelności wdzięku. Dba niezwykle o miłą, ale za to często prostą powierzchowność. Jest charakteru dobrego, życzliwego dla drugich, ale słabego, niestałego. Jakże często kieruje się bardziej sercem niż rozumem.

Anita. To kobieta niezwykle bezczelna, nieulegająca wpływom i wierząca tylko w siebie. Często występuje sama przeciw światu. Jest energiczna, aktywna i zachłanna, chce posiadać wszystko i to natychmiast.

Anna. To kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Lubi wygodne i spokojne życie, dlatego na męża poszukuje mężczyzny z zasobnym portfelem lub perspektywami. Oprócz tego musi go cechować stoicka cierpliwość.

Antonina. Jej spokojne życie oraz dobra praca opierają się na poczuciu bezpieczeństwa. Dlatego Antonina niechętnie podchodzi do wszelkich zmian. Woli stare śmiecie i znane sobie problemy niż ryzyko związane z nowymi. Nie raz w życiu się sparzyła, stąd jej nadmierna ostrożność, także wobec ludzi.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu! 🙂

Źródło tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię