Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Pexels

Zobacz, jak w prosty sposób możesz dorobić sobie trochę pieniędzy 🙂

Dostajesz kieszonkowe, ale jego kwota nie wystarcza Ci na wszystkie potrzeby? A może zbierasz pieniądze na jakiś konkretny cel? Zobacz kilka sprawdzonych i dość łatwych sposobów, które pomogą Ci zarobić co najmniej kilkadziesiąt złotych.

5 sposobów, jak możesz dorobić do kieszonkowego

#1. Sprzedaj stare ubrania

Zapewne w swojej szafie znajdziesz ciuchy, których już nie nosisz lub które są już na Ciebie za małe. Możesz odsprzedać je koleżance za jakąś drobną kwotę lub wystawić na platformie sprzedażowej, typu Vinted czy Olx. Możesz potrzebować zgody rodziców, jednak jest to dobry sposób nie tylko na zarobek, ale także zrobienie porządków w garderobie, więc nie powinni mieć nic przeciwko. Jedno sprzedane ubranie za kilka złotych to może niewiele, ale przy większej ilości możesz uzbierać niezłą sumkę 🙂

#2. Udzielaj korepetycji znajomym

Jeśli jesteś naprawdę dobra z jakiegoś przedmiotu, możesz pomagać koleżankom czy kolegom z klasy lub też młodszym dzieciom. W zamian za symboliczne 10 złotych wytłumaczysz komuś trudny dla niego temat. Po kilku takich spotkaniach zarobisz kilkadziesiąt złotych, a przy okazji możliwe, że sama się czegoś nauczysz.

#3. Wyprowadzaj psy

Jeśli lubisz zwierzęta i nie masz problemu, aby wychodzić na spacery z cudzymi zwierzakami, ten sposób na dorobienie do kieszonkowego powinien Ci się spodobać. Popytaj sąsiadów, czy nie chcieliby pomocy przy wyprowadzaniu piesków lub opiece nad ich pupilami. Taka praca na pewno przyniesie Ci wiele satysfakcji 🙂

#4. Zaoferuj pomoc sąsiadom

Może zaproponujesz starszej sąsiadce pomoc przy pieleniu grządek lub domowych porządkach? Albo pomożesz komuś w opiece nad dziećmi bądź zrobieniu zakupów? Opcji masz wiele. Z pewnością sąsiedzi będą zadowoleni z Twojej pomocy, a Ty zarobisz trochę pieniędzy. Ponadto zdobyte w ten sposób doświadczenie może przydać Ci się w przyszłej pracy. A może odkryjesz nowe hobby?

#5. Sprzedawaj ręcznie robione rzeczy

Aby sprzedawać ręcznie robione rzeczy, nie trzeba mieć wielkiego talentu! Możesz w łatwy sposób robić biżuterię, łącząc ze sobą elementy, możesz malować na ubraniach, robić ozdoby do pokoju, kwiaty z papieru, a także świeczki. Uruchom swoją wyobraźnię lub poszukaj pomysłów w Internecie i do dzieła! Początkowo możesz pokazać swoje prace znajomym, a później szukać kupców w Internecie bądź na lokalnych bazarkach.

Jest wiele sposobów, dzięki którym możesz dorobić do kieszonkowego. Zarobienie kilkudziesięciu złotych nie wymaga wiele czasu i nie powinno stanowić większego problemu. Jeżeli potrzebujesz więcej pieniędzy i masz ukończone 16 lat, możesz zacząć pracować dorywczo.

Jakie są Twoje sposoby na dorobienie do kieszonkowego? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj