?Boję się iść do nowej szkoły"

Kasia we wrześniu idzie do nowej szkoły i bardzo się tego obawia. Macie dla niej jakieś wskazówki?

Nowa szkoła wiąże się ze zmianą otoczenia i sporym stresem, szczególnie gdy nie mamy ze sobą kogoś bliskiego. W takiej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka, Kasia. Przeczytajcie jej list.

,,Hejka, jestem Kasia i w tym roku idę do nowej szkoły. Jak zapewne wiele innych osób, bo przecież to normalna sprawa. Problem jest w moim podejściu, a właściwie w tym, że mega się boję tej zmiany. Na samą myśl o tym zaczynają trząść mi się ręce, serce zaczyna szybko bić i chce mi się płakać. Wybrałam liceum, a moje dwie przyjaciółki technikum. Wcześniej myślałam, że tak powinno być, bo planuję studia, a liceum jednak lepiej mnie do tego przygotuje. Teraz mam wątpliwości, czy ta decyzja była słuszna.

Jestem osobą skrytą, która ma problem z nawiązywaniem nowych znajomości. Nie wyobrażam sobie odezwać się do kogoś, a nawet jak ktoś do mnie zagada to i tak pewnie będę się wstydziła odezwać. Moje przyjaciółki robiły 3 podejścia, żeby się ze mną zapoznać, ale nie sądzę, żeby inni też byli tacy wytrwali. Czuję jak pętla zaciska mi się wokół szyi i nie wiem co robić. Jak mam przezwyciężyć strach?”.

Polecamy: ,,Rodzice wymagają ode mnie samych 5″

?Boję się iść do nowej szkoły"

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Będzie dobrze, kochana! Jestem w identycznej sytuacji, za tydzień zaczynam liceum, gdy moja przyjaciółka ? technikum. Też jestem skryta, boję się nowych znajomości, ale na pierwszym spotkaniu z nową klasą udało mi się przezwyciężyć słabości. Choć czasami to ciężkie, musisz zacząć myśleć pozytywnie. Nie jesteś jedyną osobą w nowej klasie, która jest w takiej sytuacji. Przede wszystkim powinnaś pamiętać, że do idziesz do liceum by przybliżyć się do realizacji planów na przyszłość. Nie musisz odrazu tworzyć przyjaźni z całą klasą, wystarczy, że będziesz sobą, a na pewno znajdziesz choćby jedną osobę, z którą złapiesz lepszy kontakt. Jeśli nie Twoja klasa, zawsze masz kilka równoległych i starszych. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj