Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku
Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami miejsc, które warto zwiedzić, będąc w stolicy województwa podlaskiego. Oto ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku.

Jeśli dotąd nie miałaś okazji być w Białymstoku, to w tym wpisie przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście.

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku – CZĘŚĆ 2

#7. Stadion Miejski

Cena biletu zawiera w sobie: zwiedzanie szatni zasadniczej Reprezentacji Polski w strefie gości, aranżacji szatni zawodniczej gospodarzy, przygotowanej przez klub Jagiellonia Białystok, wejście na boisko tunelem, którym piłkarze wychodzą na mecz czy oglądanie galerii zdjęć, na przykład z budowy stadionu. Czas trwania wycieczki w towarzystwie przewodnika wynosi około 60 minut i jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji.

#8. Piwnica Lalek Białostockiego Teatru Lalek

To miejsce, w którym można podziwiać: lalki, maski, różnorodne teatralne rekwizyty, kostiumy, a także całe dekoracje, które były wykorzystywane w spektaklach wystawianych od początku działania teatru. Ciekawostką jest to, że najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku.

#9. Muzeum kolejnictwa

Muzeum mieści się przy ulicy Kolejowej 26A. Zostało stworzone przez działające od 2006 roku Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa Kolejowe Podlasie, we współpracy z Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK w Białymstoku. Można tam zobaczyć wystawę modeli i makiet kolejowych oraz różne działy, które są podzielone tematycznie i zawierają opisy.

Część eksponatów wciąż jest sprawna. Możliwa jest także jazda na symulatorze pociągu pasażerskiego EN57, na którym można wypróbować swoich sił w roli maszynisty! Na zwiedzanie należy się wcześniej umówić.

Poniżej przedstawiamy propozycje atrakcji przeznaczonych dla miłośników podziwiania widoków aglomeracji miejskiej z lotu ptaka. 

#10. Koło widokowe na Rynku Kościuszki

Do 18 czerwca 2023 mieszkańcy oraz turyści mogą podziwiać panoramę miasta z wysokości 30 metrów. Diabelski młyn posiada 20 gondoli, które mogą pomieścić łącznie 120 osób.

#11. Taras widokowy na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej

Punkt dostępy jest dla zwiedzających od czerwca do sierpnia, w soboty i niedziele, w godzinach 16.00-20.00/21.00. Bilety można kupić na stanowisku, przy kasach biletowych.

#12. Wieża Kościoła św. Rocha

Wieża jest dostępna dla zwiedzających od maja do września. Można na nią wejść od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00-16.00, a w niedziele oraz dni świąteczne w godzinach 14.00-17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj także: Najpiękniejsze zamki na Podkarpaciu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj