Kornelia boi się, że te wakacje będą najnudniejszymi w jej życiu. Macie jakieś porady dla niej?

,,Cześć, jestem Kornela i mam problem, który dla kogoś może jest śmieszny, ale dla mnie poważny. Za chwilę wakacje, a ja kompletnie nie mam pomysłu co robić. Wszystkie moje najlepsze przyjaciółki mają jakieś plany i większość czasu nie będzie ich w mieście, a ja zostaję sama. W tym roku raczej nigdzie nie pojadę, bo mój tata stracił pracę i po prostu nas nie stać na żaden wyjazd. Czytałam ostatnio wpis tutaj na stronie o pracy wakacyjnej, ale jakoś nic mnie nie nie natchnęło, poza tym mam dopiero 15 lat i myślę, że ciężko byłoby mi coś znaleźć, no i jakbym pracowała całe wakacje, to bym w ogóle nie odpoczęła. Z drugiej strony odpoczywanie przez 2 miesiące też się może znudzić.

Naprawdę mnie to już wszystko dołuje! Po wakacjach każdy będzie opowiadał o tym co robił przez te dwa miesiące, co zwiedził, jak miał przygody, a ja co? Siedziałam w domu i oglądałam seriale? U mnie w mieście jest mało atrakcji, bo to takie bardziej miasteczko. Przez to odechciewa mi się w ogóle wakacji. Po co mi to.

Mama mi proponowała, żebym zrobiła sobie kurs językowy przez wakacje, tzn. taki darmowy z Internetu, no bo nie stać nas na jakiś taki normalny, ale no kurczę.. przecież to wakacje, to co mam się uczyć? Cały rok się przecież uczyłam… Bez sensu to wszystko, serio.

Zastanawiałam się już nawet czy nie udawać, że gdzieś pojechałam. Spróbowałabym sobie zrobić jakieś focie, może trochę poprzerabiać i czułabym się trochę lepiej, ale to chyba dziecinada. Pomóżcie mi! Nie chcę całych wakacji przeleżeć…” Kornelia.

,,Co mam robić w wakacje?"

Źródło zdjęć: http://favim.com

6 KOMENTARZE

  1. Jezus lachy,co Wy się tak spinacie to nie jest sprawa by wypominać dziewczynie,że jest śmaka i Owaka a tym bardziej pisać monologu o swoim życiu,nie bylyscie na wakacjach to zrobcie tez coś pożytecznego dla siebie,wiek w którym każdy musi się spinać bo to taka przyjemność 🙂 jak coś się nie podoba ignorujcie,proste

  2. Polecam znaleźć sobie jakąkolwiek pasję na te dwa tygodnie. Może to być np. rower i zwiedzanie okolicy (rób zdjęcia, ciesz się widokami), jeździj na rolkach, chodź na basen, jeździj nad jezioro lub morze, wybierz się tam, gdzie możesz 🙂 Najważniejsze to nie siedzieć w domu.

  3. Tobie wcale nie zależy na tym, żeby mieć fajne wakacje, tylko żeby mieć się czym w szkole pochwalić. Jak dla mnie to zachowujesz się jak rozpieszczone dziecko.

  4. Nie trzeba przecież wyjeżdżać, aby mieć ciekawe wakacje. Ktoś może wyjechać na drugi koniec świata i tylko leżeć na plaży, a ty zostać w domu i w pełni wykorzystać wakacje. Może w twojej szkole albo bibliotece organizują jakieś darmowe zajęcia. Ja też mieszkam w małym mieście, nie ma kogo nowego poznać, cała okolica to nic innego jak pola, lasy i jeziora. Rozwijaj swoje pasje i zwiedź okolicę. Kiedy ostatnio wybrałam się na spacer szukając nowych miejsc do fotografowania znalazłam przepiękną polanę. Łóżkiem jeszcze dwa jeziorka pełne łabędzi. Koleżanki zawsze pytają jak udaje mi się znaleźć takie piękne miejsca, w które mogę je później zaprowadzić. Mimo, że nie mam aparatu i zdjęcia robię telefonem,to i jak wszyscy uważają, że robię piękne zdjęcia. Więc naprawdę warto rozwijać swoje pasje, ludzie chętnie o nich słuchają. Wyjdź gdzieś że znajomymi, raczej nie wyjadą na całe 2 miesiące. Idź do kuzynki, wyjedź do babci, cioci. To nie innym mają się podobać twoje wakacje, ale przede wszystkim TWOJE i tylko od ciebie zależy jak je spędzisz 🙂

  5. Wcale mi cię nie szkoda bo ja na wakacjach nie byłam już 8 lat i mój niepełnosprawny brat i kolejny rok spędzimy w domu w czterech ścianach. Więc przemyśl że inni mają gorzej !!!!

  6. Nie udawaj to bedzie smieszne. Ja w tamte wakacje bylam tylko 3 dni nad morzem. W te wylatuje do 2 krajow. Zawsze mozesz jechac do babci. Spoboj zorganizowac np z rodziciami wycieczke rowerowa. Nie jestes pierwsza i ostatnia osoba ktora nigdzie nie jedzie. Nie ma moim zdaniem w tym nic smiesznego bo nie kazdego na to stac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj