konta na Instagramie które warto obserwować

W tym wpisie przedstawiamy zalety, ale również i wady Instagrama. Zobacz na co się narażasz, korzystając z tej platformy.

Nastolatki uwielbiają Instagram. Nie ma się co dziwić – w końcu przeglądać profile czy też publikować zdjęcia można tam bez końca. Oprócz inspiracji i wiedzy ze świata, Instagram może nam także szkodzić. Jak? O tym piszemy poniżej.

Instagram – szkodzi czy inspiruje?

Kilka słów o Instagramie

Na początek kilka faktów o powstaniu i historii Instagrama. Jest to stosunkowo młody serwis społecznościowy, który powstał w 2010 roku. Służy on do udostępniania zdjęć i ich edycji. Charakterystyczną cechą Instagrama było nadawanie obrazom kwadratowego kształtu, jednak od 2015 roku można dodawać różne wymiary fotografii. Posiada 33 wersje językowe oraz ponad miliard użytkowników. Jego właścicielem jest Facebook. Z roku na rok dochodzi coraz więcej funkcji, dzięki czemu przybywa także użytkowników, a popularność Instagrama wzrasta.

Dzielenie się wiadomościami oraz dobry wpływ Instagrama

Za pomocą Instagrama możemy dzielić się ciekawymi wydarzeniami z naszego życia: podróżami w piękne miejsca, przepisami, możemy polecać produkty, reklamować się, a nawet edukować. Na Insta znajdziemy wiele profili z poradami urodowymi, modowymi, psychologicznymi, itd. Właściwie znajdziemy tam wszystko czego potrzebujemy. Wiele pięknych zdjęć z pewnością nas zainspiruje, a głębokie cytaty czy wiersze wesprą nas w trudnych momentach.

Jeśli mamy nieraz problem z odnalezieniem się w świecie, Instagram może okazać się bardzo pomocny. Do tego możemy dowiedzieć się więcej o naszych idolach czy gwiazdach, bo będziemy zawsze na bieżąco. Instagram może nam także pomóc w rozwijaniu swoich pasji. Za jego pośrednictwem możemy nie tylko publikować nasze dzieła czy formy spędzania czasu, ale i poznać ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, jak my. Poza tym możemy komunikować się z osobami z drugiego końca świata całkowicie za darmo, wystarczy tylko dostęp do Internetu ? Bardzo często dzięki postowaniu na Instagramie możemy zdobyć więcej pewności siebie czy też stać się bardziej kreatywnymi.

Hejt, oszustwa i walka o lajki – czyli szkodliwa strona Instagrama

Instagram posiada także negatywną stronę. Bardzo łatwo można się od niego uzależnić, doświadczyć hejtu za jego pośrednictwem czy też popaść w kompleksy. Internet to zbiór wielu ważnych informacji, ale nie tylko tych prawdziwych. Na Instagramie roi się od wyidealizowanych zdjęć, Photoshopa czy różnych oszustw związanych z wizerunkiem. Warto pamiętać, żen nie należy wierzyć we wszystko, co widzi się w Internecie.

Wiele pięknych influencerek wygląda na żywo inaczej niż na zdjęciach. Używają one Photoshopa lub filtrów, które sprawiają, że wyglądają na niemal idealne. Przez takie ?idealne? osoby wiele młodych dziewczyn popada w kompleksy. Chcą wyglądać jak one, czują się też często gorsze, że nie mają tyle pieniędzy, co popularne gwiazdki. To wszystko może prowadzić do znacznego obniżenia samooceny. Jeśli do tego dojdzie jeszcze często spotykany hejt, to nie trudno o załamanie nerwowe.

Wiele osób korzystających z Instagrama, zapomina o zachowaniu prywatności. Każde zdjęcie, filmik czy relacja, które dodamy, zostanie obejrzane przez ileś osób, które mogą zrobić screeny i przekazać to dalej. Osoby korzystające z Instagrama, dość zapominają, co tak naprawdę decyduje o ich wartości. Dążą do tego, żeby mieć dużo polubień i obserwujących, a gdy mają ich zbyt mało, czują się nieatrakcyjni i nielubiani.

Oprócz tego na Instagramie często można spotkać boty wysyłające linki do stron z pornografią, wyłudzających dane czy fałszywych ofert współpracy. Tak więc, korzystając z Instagrama należy pamiętać o zasadach obowiązujących w Internecie, być ostrożnym, a także pamiętać, że nie wszystko, co widzimy jest prawdziwe i naturalne. Czasami dla naszego zdrowia warto zrobić sobie przerwę.

A Ty, lubisz Instagrama? Jak często z niego korzystasz? Podziel się w komentarzu swoi doświadczeniem! ?

Czytaj także: 10 kont na Instagramie, które MUSISZ obserwować! CZĘŚĆ 2

Jak poderwać chłopaka przez FB lub Instagram?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj