Zima jest piękną porą roku, ale wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu budzą się zaspani maturzyści, którzy uświadomili sobie, że do matury zostało… 5 miesięcy!

Jeśli jeszcze nie jesteś w klasie maturalnej to polecam zacząć od września przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Jeśli jednak dopiero teraz zaczynasz się zastanawiać jak opanować cały materiał do matury w mniej niż 5 miesięcy – zapraszam do przeczytania tego wpisu.

Jak powtarzać materiał w klasie maturalnej?

#1. Opracuj plan działania. W internecie jest sporo gotowych rozpisek, możesz też spersonalizować kalendarz powtórek na stronie Nowej Ery. Wypisz sobie działy i tematy, jakie musisz przerobić z danego przedmiotu.

#2. Kup dobre repetytoria. Najlepiej po jednym z każdego przedmiotu i sumiennie je realizuj. Nie ma sensu korzystać z kilku książek, w momencie gdy się spieszysz. Kilka źródeł wiedzy wprowadzi tylko chaos.

#3. Kup i zrób zbiory zadań. Matura to zadania, a nie wypisywanie teorii, dlatego musisz to przećwiczyć.

#4. Arkusze zostaw na koniec. W momencie kiedy w szkole trwają jeszcze lekcje, a Ty nadal nie masz powtórzonego materiału, wyniki mogą być bardzo zaniżone i tylko się zniechęcisz. Arkusze lepiej jest rozwiązywać przed samą maturą, kiedy opanujesz już większość materiału.

#5. Może zapisz się na korepetycje? Osoba prowadząca ma doświadczenie z maturzysta, więc może łatwiej będzie Ci opanować materiał z jej pomocą?

#6. Nie panikuj, matura to nie koniec świata. To, że zapomniałaś o powtórkach to wcale nie oznacza, że nie zdasz. Musisz się tylko postarać i skupić podczas pisania.

#7. Idź na dodatkowe zajęcia w szkole. Tam zazwyczaj są powtórki i zadania od nauczycieli.

#8. Odłóż oglądanie serialu na później. Nie rozpraszaj się i nie marnuj czasu. Pomyśl, że po maturze już nic nie musisz robić i będziesz mieć najdłuższe wakacje w życiu! Wtedy będzie czas na seriale i spanie do południa.

Powodzenia!

Jeśli chcesz zobaczyć moje zmagania z maturą wejdź na mojego insta – leniwy_human 🙂

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj