miłość do instagramerki
Pexels

Przeglądanie Instagrama wpędza Cię w kompleksy? W tym wpisie podpowiadamy, jak się z tym uporać!

Instagram to platforma przeznaczona do zamieszczania zdjęć. Można znaleźć tam mnóstwo pięknych fotografii, które inspirują. Niestety z czasem Instagram stał się wylęgarnią próżności. Wiele młodych dziewczyn próbuje upodobnić się do swoich idolek, a kiedy to się nie udaje, zaczynają czuć się źle w swoim ciele i popadają w kompleksy. Sprawdź, jak się przed tym uchronić.

Jak przestać się porównywać do Instagirls?

#1. Ogranicz czas spędzany na Insta

Instagram to straszny pożeracz czasu. Wchodzisz tam dosłownie na chwilę, a nagle okazuje się, że minęła już godzina (albo jeszcze dłużej!). Im mniej czasu będziesz poświęcać na przeglądanie wyidealizowanych zdjęć, tym lepiej będziesz się czuć.

#2. Pamiętaj, że to co widzisz, to iluzja

Zdjęcia, które widzisz na Instagramie, są najczęściej poddane obróbce – zmiana proporcji sylwetki, wygładzenie cery, ulepszenie kolorów – to tylko niektóre działania, które mają na celu uzyskanie idealnego zdjęcia. Do tego dochodzi odpowiednia poza, która uwydatni walory, a ukryje mankamenty. Większość Instagirls ciężko jest rozpoznać na ulicy.

#3. Pomyśl, że dla niektórych to praca

Wyobraź sobie, że Twoim jedynym (albo głównym) zajęciem jest pozowanie do zdjęć i promowanie produktów. Czas, który inni poświęcają na siedzenie w pracy i dojazdy do biura, Ty możesz wykorzystać na sen, przygotowanie zdrowych posiłków, zabiegi pielęgnacyjne oraz trening. Wiele Instagirls w taki sposób spędza każdy dzień, więc sama przyznasz, że w ich przypadku utrzymanie perfekcyjnego wyglądu jest znacznie prostsze, prawda?

#4. Uwierz, że wielu chłopców woli naturalność

Choć można czasem odnieść wrażenie, że chłopcy uważają Instagirls za ideał kobiet, to większość z nich wcale na nie nie leci. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to fikcja i zdecydowanie nie chcieliby się spotykać z takimi dziewczynami. Często bez filtrów i po zmyciu makijażu ciężko jest rozpoznać internetową gwiazdę.

#5. Pamiętaj, że jesteś wyjątkowa

Ogromne usta, wachlarz rzęs, wąskie nosy, długie włosy i paznokcie… Nie masz czasem wrażenia, że wszystkie Instagirls wyglądają tak samo? Moda na ,,klony” powoli przemija, dlatego doceń to, że nie wyglądasz jak jedna z wielu. Jeżeli masz jakąś cechę szczególną, to tym bardziej powinnaś ją eksponować!

Obserwując Instagirls naprawdę można nabawić się kompleksów, dlatego czasem najlepszym wyjściem jest wyłączenie Instagrama 🙂

Czytaj także: 30 sposobów na nudę w wakacje

miłość do instagramerki
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj