Źródło: Pinterest

Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale kompletnie brak Ci motywacji? W tym wpisie podpowiadamy, jak zmobilizować się do treningów wiosną.

Wiosna to idealny moment, aby zacząć ćwiczyć. Czasami jednak motywacja gdzieś nam ucieka. Dzień za dniem mija, a my wciąż tylko marzymy o zgrabnej sylwetce. Do lata zostało jednak już tylko kilka miesięcy, więc jeśli chcemy zdążyć z formą, musimy zacząć już teraz. Z tego wpisu dowiesz się, jak odnaleźć w sobie motywację i zacząć ćwiczyć wiosną.

Jak zacząć ćwiczyć wiosną?

#1. Wykorzystaj ładną pogodę

Zimą mamy mniej możliwości, żeby poćwiczyć, ale wiosna ma znacznie więcej do zaoferowania. Wyższe temperatury, dłuższe dni i – przede wszystkim – długo wyczekiwane słońce motywują do wyjścia z domu. Jeżeli odzwyczaiłaś się od ćwiczeń to zacznij od spacerów.

#2. Przygotuj plan działania

Wielu osobom pomaga przygotowanie rozpiski z ćwiczeniami. Jeśli chcesz zdążyć do lata, powinnaś ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut. Aby nie zniechęcić się zbyt szybko, postaraj się każdego dnia wybierać inną aktywność fizyczną albo zestawy ćwiczeń od różnych trenerek.

#3. Wyciągnij z szafy letnie ubrania

Przegląd letniej garderoby uświadomi Ci, ile jeszcze czeka Cię pracy. To może być świetny sposób na zmobilizowanie się do treningów. Z drugiej strony będziesz mieć możliwość odłożenia ubrań, które stały się za małe lub przestały Ci się podobać. Spróbuj je sprzedać lub komuś wydać, a zyskasz miejsce na nowe ciuszki.

#4. Zacznij od małych kroków

Nie narzucaj na siebie zbyt wiele, bo możesz szybko stracić zapał. Zacznij od stawiania sobie małych wyzwań (np. bieg na 500 metrów lub 20 minut ćwiczeń siłowych) i z każdym treningiem zwiększaj nieco dystans czy ilość powtórzeń.

Jakie są Twoje sposoby na motywację do ćwiczeń? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Miesięczny plan treningowy z Pamelą Reif

Po co ćwiczysz?
Źródło: https://favim.com/image/7096176

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj