Jakie aktywności wykonywać z psem

Sprawdź, jak możesz aktywnie spędzić dzień razem ze swoim psem!

Bierne spędzanie czasu z psem to już przeszłość, teraz przyszedł czas na aktywność fizyczną! Ruch jest dobry zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pupila. Dzięki niemu nie tylko zapobiegniemy psiej nudzie, ale też same poczujemy się lepiej. Nie siedź więc dłużej na kanapie tylko wyjdź z psem na dwór, bo przecież ruch to zdrowie!

Co można robić ze swoim psem?

Oto lista 5 aktywności fizycznych, które będą ciekawe zarówno dla psa, jak i jego właścicieli.

1. Bieganie

To najprostsza forma spędzania wolnego czasu. Bieganie to naturalna aktywność dla każdego psa oraz człowieka. Ważne jest, aby zaczynać powoli, bez nadmiernego forsowania organizmu i z każdym dniem pokonywać coraz dłuższe dystanse. Aby Twój pies czuł się bezpiecznie i komfortowo, odpowiednia będzie smycz z amortyzatorem.

2. Frisbee

Frisbee może okazać się świetną zabawą dla Ciebie i Twojego psa. Specjalny dysk dla psów kupisz w każdym sklepie zoologicznym i w większości sklepów z zabawkami. Frisbee wypróbuj najpierw solo, żeby złe rzuty nie zabierały zabawy Tobie i Twojemu czworonogowi, a po dłuższej zabawie nie będziecie mogli wyobrazić sobie spaceru bez tego gadżetu.

3. Zabawy w wodzie

To idealne rozwiązanie na upalne dni. Możemy rzucać psu piłkę do wody lub wybrać wspólne pływanie. Obie te aktywności mają pozytywny wpływ na zdrowie zwierzaka. Należy jednak pamiętać o tym, aby zbiornik wodny nie był zbyt głęboki. Jeżeli natomiast wybieramy się w plener, to sprawdźmy jakość wody i zezwolenie na wprowadzanie zwierząt.

4. Klasyczny ?aport?

Kolejna prosta zabawa, w którą można ?bawić? się w każdym miejscu. Wystarczy kij lub piłka, czy inna mała zabawka. My spędzimy czas na świeżym powietrzu, a nasz pupil będzie szczęśliwy, że poświęcamy mu tak wiele uwagi.

5. Trening HIIT

Jest to podobny rodzaj aktywności do tego z poprzedniego podpunktu z małą różnicą ? odbijanie piłki o dużą ścianę. Należy w tym wypadku zadbać o dużą ilość miejsca wokół siebie. Biegajcie razem z psem, odbijając piłkę o ścianę i ścigajcie się, kto pierwszy do niej dobiegnie. To dobre ćwiczenie na kondycję, które zagwarantuje Ci przy okazji świetny humor.

Podczas wykonywania aktywności fizycznych z psem najważniejsze jet to, aby stawiać na różnorodność i się nie ograniczać. Każdy pomysł jest dobry, a nasz pupil będzie zadowolony z tego, że spędzamy z nim czas ? to największa motywacja! Propozycje z tego wpisu są proste do wykonania i z pewnością zapewnią Wam dużą dawkę zabawy.

Polecamy: Co daje posiadanie psa?

Jakie aktywności wykonywać z psem

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj