Drzemie w Tobie leń, ale mimo to chciałabyś zrzucić trochę kilogramów? Mamy dla Ciebie triki, które mogą Ci w tym pomóc!

Wiadomo, że najlepszym sposobem na zrzucenie wagi jest dieta i ćwiczenia, ale aby osiągnąć sukces potrzebne jest samozaparcie oraz cierpliwość. W tym wpisie przygotowaliśmy dla Was kilka lifehacków, które mogą ułatwić Ci zadanie.

#1. Obcisłe ubrania. Kiedy przebywasz w domu, zrezygnuj z noszenia obszernych bluz i spodni. Postaraj się ubierać obcisłe, ale wygodne ubrania (np. legginsy). Ciuchy podkreślające figurę, mogą Cię zmotywować do zmiany swojego stylu życia.

#2. Fit profile. Obserwuj profile związane ze zdrowym trybem życia w mediach społecznościowych. Ludzie pełni motywacji do ćwiczeń i diety, naprawdę potrafią zarazić swoją pasją.

#3. Ćwiczenia na kanapie. To nieco bardziej angażujące zajęcie. Nie musisz jednak wstawać z kanapy. Oglądając telewizję, możesz zginać i prostować na zmianę nogi czy robić tzw. ,,rowerek”. Poszukaj więcej ćwiczeń w Internecie i wykorzystaj czas, który poświęcasz na oglądanie seriali.

#4. Obciążniki. Możesz zainwestować w (lub zrobić sama) obciążniki na nadgarstki lub kostki i nosząc je wykonywać normalnie codzienne czynności. Z czasem się przyzwyczaisz i nawet nie zauważysz, że ćwiczysz.

#5. Spaceruj podczas rozmowy na telefonie. Potrafisz rozmawiać godzinami przez telefon? Idealna okazja, żeby pospacerować! Podczas rozmowy wyrób sobie nawyk chodzenia wokół. Na początku może to być nawet salon, taras, potem ogród i Twoja okolica.

#6. Małe dystanse. Jeżeli mieszkasz w domu i masz łazienkę tuż obok pokoju, ale druga jest na parterze, to wysil się trochę i zejdź do tej na dole. Wchodzenie po schodach to super ćwiczenie na uda. Skorzystaj z tej możliwości i wspinaj się po nich jak najczęściej. Natomiast jeśli mieszkasz w bloku, możesz skorzystać ze schodów na klatce – przejdź się do sklepu, czy na spacer z psem częściej niż zwykle – nawet nie poczujesz, że ćwiczysz mięśnie ud.

#7. Ćwicz podczas codziennych czynności. Kiedy myjesz zęby, zamiast stać jak zazwyczaj, stań koło ściany i zrób ćwiczenie nazywane “krzesełkiem” – oprzyj się o ścianę i ugnij nogi (udawaj, że siedzisz na krześle, a ściana to jego oparcie). Stojąc w kolejce w sklepie też możesz ćwiczyć – stań na palcach, a potem z powrotem na piętach – i tak kilka razy. Postaraj się również jak najczęściej napinać i rozluźniać mięśnie brzucha. Takie małe rzeczy to też ćwiczenia 🙂

Lifehacki pomagające w zrzuceniu wagi dla leniwych

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1
2
PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

    • na to chyba nie ma żadnych hacków, ale według mnie to akceptacja siebie, zastanowienie się na czyjej opini naprawdę nam zależy i dlaczego i przy krytyce może rozmowa z przyjaciółmi czy jest ona uzasadniona
      sama mam jeszcze z tym problem, więc jeśli ktoś wymyśli coś więcej to też chyętnie zerknę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here