Źródło: Pinterest

Poznaj popularne mity na temat odchudzania, w które nie powinnaś wierzyć!

Odchudzanie to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa, szczególnie jeśli mimo szczerych chęci i silnej woli, kilogramy nie chcą ubywać. Czasami problemem jest to, że popełniamy błędy, z powodu których nasza dieta nie może być skuteczna. Oto kilka popularnych mitów, w które nie powinnaś wierzyć!

Mity na temat odchudzania, w które nie powinnaś wierzyć!

MIT: Czerstwe pieczywo nie tuczy

Być może słyszałaś kiedyś, że chleb zapieczony w tosterze jest mniej kaloryczny, jednak niestety nie jest to prawdą.

MIT: Rezygnowanie z kolacji sprawi, że schudniesz

Wiele dziewczyn stara się nie jeść po godzinie 18, jednak ta metoda nie zawsze działa (co jeśli chodzisz spać o północy?). Zdecydowanie ważniejszą kwestią jest to CO jesz niż o której godzinie. Uwierz, że jeśli nie jesz po 18, za to codziennie o 17 stołujesz się w fast foodach, to Twoja dieta nie przyniesie żadnych efektów 🙂 Nawet jeśli jesz po godzinie 18, staraj się by Twoje posiłki były pełne zdrowych składników, takich jak ryby oraz pełnoziarniste produkty i warzywa.

MIT: Podczas odchudzania można jeść sałatki bez ograniczeń

Jest to prawda, pod warunkiem, że sałatka składa się z samych warzyw. Często jednak dodajemy do niej sosy, ser feta lub mozzarella, orzechy lub owoce (część z nich jest dość kaloryczna) i wtedy proces chudnięcia jest wolniejszy niż oczekujemy, mimo iż wydaje nam się, że odżywiamy się zdrowo.

MIT: Produkty light przyspieszają odchudzanie

Produkty typu light może i są mniej kaloryczne, ale zawierają za to dużo sztucznych słodzików, wypełniaczy, stabilizatorów, czy spulchniaczy, które są szkodliwe dla Twojego organizmu. Dieta nie powinna polegać na spożywaniu tego typu produktów, tylko na zmianie nawyków żywieniowych na zdrowsze produkty.

MIT: Podczas odchudzania najpierw chudnie się z wody

Tylko dlaczego wszyscy dookoła namawiają, żeby pić jak najwięcej wody? W takim razie, jeśli nawadniamy nasz organizm, to wody w ogóle z niego nie ubywa. Z czego więc wynika szybkie chudnięcie na początku diety? Prawdopodobnie ze zmiany nawyków żywieniowych, czyli odstawienia fast foodów, słodyczy itd.

MIT: Tłuszcz działa niekorzystnie

Wiele z nas stosując dietę ogranicza spożywanie tłuszczu. To błąd! Wiele witamin (m.in. te z grupy A,D,E,K) potrzebuje tłuszczu, żeby dobrze się wchłonąć. Dietetycy głoszą wręcz, że zdrowe tłuszcze, czyli te zawarte w rybach, awokado, orzechach, ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej, zdrowe tłuszcze stymulują ilość cukru we krwi, dzięki czemu, kiedy zjemy zdrową przekąskę, nie mamy ochoty na słodycze.

Czytaj także: Pomysły na zdrowe drugie śniadanie

Mity na temat odchudzania

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj