Marta ma dość tego, że jej chłopak przy swoich kolegach udaje, że jej nie zna. Jeśli masz podobny problem, sprawdź co zrobić w tej sytuacji.

,,Cześć. Mój problem może i nie jest jakiś straszny, ale naprawdę zaczyna mnie to wkurzać. Chodzi o to, że jestem z chłopakiem już pół roku, a on cały czas wstydzi się mnie przy kolegach! Jak jesteśmy sami to normalnie się całujemy, przytulamy itd, a przy innych to mnie nawet za rękę nie weźmie, tak jakbyśmy się nie znali, albo tylko przyjaźnili! Co mam robić? Naprawdę mam tego dość!” Marta, 15 lat.

***

Może jest skryty? Nie wszyscy lubią obnosić się ze swoimi uczuciami publicznie, niektórzy wolą okazywać uczucie drugiej osobie w domowym zaciszu, bez świadków. Może Twój chłopak zalicza się do tej grupy?

A może unika czułości dla świętego spokoju? ,,Kiedyś miałam chłopaka, który nie chciał mnie przytulać ani całować przy swoich kumplach. Spytałam go kiedyś o co chodzi, a on powiedział, że jak się przytulamy to oni potem zaczynają się z niego nabijać, chociaż wie, że tak naprawdę mu zazdroszczą. Jednak dla świętego spokoju woli mnie przy nich nie przytulać”.

Chce być bardziej ,,męski”? Niektórym chłopakom wydaje się, że czułości i wyznania miłosne są mało męskie, dlatego przed kumplami on będzie chciał pokazać, jaki z niego macho. Nie masz co liczyć na buziaka czy nazwanie Cię księżniczką, ponieważ w jego wyobrażeniu to oznaczałoby, że jest mięczakiem.

Co mam robić? Przede wszystkim musisz z nim porozmawiać. Zamiast snuć domysły o co chodzi i czy czasem on się Ciebie nie wstydzi, po prostu zapytaj go wprost czemu nie chce Ci okazywać uczuć przy kolegach. Być może jego odpowiedź Cię zdziwi i okaże się, że niepotrzebnie się denerwowałaś. Nastolatkowie często mają problem z okazywaniem uczuć, na szczęście u większości to mija z wiekiem, więc może nie będziesz musiała robić nic innego niż cierpliwie czekać 🙂

Co jeśli on faktycznie się mnie wstydzi? Czy poznałaś jego rodzinę? Jeśli tak to raczej nie chodzi o wstyd, a jeśli nie, to zastanów się czy na pewno chcesz być z tak niedojrzałym chłopakiem. Zasługujesz na kogoś, kto będzie dumny z tego, że nie ma, a nie będzie chciał to ukryć przed znajomymi.

Co mam zrobić, jeśli on jest skryty? W zasadzie ciężko będzie Ci cokolwiek zmienić. Może został w ten sposób wychowany i po prostu nie umie inaczej funkcjonować. Powiedz mu o swoich potrzebach, spróbujcie osiągnąć jakiś kompromis. Może np. zrezygnujesz z publicznych pocałunków, ale on nie będzie odtrącał Twojej ręki, kiedy chwycisz go przy znajomych? Jeśli to jego jedyna wada, może warto spróbować ją zaakceptować.

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródła zdjęć: https://www.pexels.com | http://weheartit.com
PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

    • Pogadaj z nim i powiedz, że boli Cię jego zachowanie, ale jeśli wstydzi się Ciebie przy swoich kolegach, to czy na pewno dojrzał już do związku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here