Źródło: Pinterest

Masz podejrzenia, że ktoś Cię okłamuje? Dzięki wskazówkom z tego wpisu, szybko rozwiejesz swoje wątpliwości.

Jak mówi stare porzekadło ?kłamstwo ma krótkie nogi”. Czy faktycznie tak jest? Życie pokazuje nam, że można być oszukiwanym latami i nie zdawać sobie z tego sprawy. Niektórzy kłamią w błahych sprawach, a są też i tacy, którzy prowadzą podwójne życie. Po czym poznać, że ktoś nie jest z nami szczery? Poniżej znajdziesz kilka najbardziej popularnych zachowań oraz gestów, które mogą zdradzić kłamcę.

Po czym poznać, że ktoś Cię okłamuje?

#1. Zakrywa usta dłonią

Ten charakterystyczny gest jest wykonywany nieświadomie. Najczęściej możemy zaobserwować, że osoba, która mija się z prawdą zaczyna kaszleć, ziewać, wkładać palec do ust lub wręcz zaciskać pięść przed ustami. Dzieje się tak, ponieważ mózg kłamcy wysyła sygnał z informację, że zamierza on powiedzieć nieprawdę, czego oczywiście nie powinno się robić.

#2. Dotyka swoje ucho

Jeżeli chodzi o język ciała, to ten gest należy odczytywać w taki sposób, że nasz rozmówca odczuwa niepokój. Kiedy podczas rozmowy z drugą osobą zaczniesz mieć podejrzenia, że ona nie jest z Tobą szczera, a dodatkowo zauważysz, że drapie się po uchu lub je dotyka, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój instynkt Cię nie zawodzi.

#3. Dotyka swój nos lub oko

Naukowcy potwierdzili, że kiedy ktoś mówi nieprawdę, po chwili zaczyna odczuwać mrowienie w okolicy nosa, dlatego może zacząć o dotykać lub delikatnie pocierać. W przypadku oka to jest to gest wykonywany bardziej świadomie, gdyż ma on na celu przerwanie kontaktu wzrokowego. Częściej widoczny u mężczyzn, ponieważ kobiety raczej nie pocierają oka, aby nie rozmazać sobie makijażu.

#4. Wykonuje nerwowe ruchy wokół szyi

Osoba, która kłamie, często zaczyna wykonywać nerwowe ruchy wokół szyi, takie jak: drapanie się, poprawianie kołnierza, luzowanie krawata (w przypadku mężczyzn). Tego typu zachowanie pojawia się w wyniku stresu związanego z obawą o zostanie zdemaskowanym, co sprawia, że kłamca zaczyna się pocić.

Co jeszcze może zdradzić zdrajcę?

? Zaciśnięte zęby lub usta,

? Sztuczny uśmiech,

? Opuszczony wzrok.

Powyższe gesty mogą zdradzać kłamcę, ale wcale nie muszą. Nawet, jeżeli zaobserwujesz u kogoś któreś z wymienionych powyżej zachowań, to powstrzymaj się od oskarżeń, dopóki nie nabierzesz 100% pewności.

Czytaj także: Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?

najczęstsze kłamstwa
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj