Źródło: Pinterest

Poznaj ćwiczenia, które będą odpowiednie dla osób bez kondycji.

Wiele osób chciałoby zacząć trenować, ale rezygnują z tego pomysłu z obawy przed tym, że nie podołają, bo nie mają kondycji. Zamiast poddawać się już na starcie, lepiej zacząć od czegoś prostszego i stopniowo zwiększać intensywność, aby organizm miał czas przyzwyczaić się do wysiłku. W tym wpisie proponujemy 3 ćwiczenia, które są odpowiednie dla osób początkujących.

Proste ćwiczenia dla osób bez kondycji

#1. Spacer

Zwykły spacer jest idealny dla osób bez kondycji. Z czasem można go zamienić na marszobieg, trucht lub bieganie. Zacznij od spaceru w średnim tempie, a z czasem zwiększaj prędkość i dystans, w miarę swoich możliwości. Możesz również spacerować z kijkami do nordic walkingu. Pamiętaj, że wszystko należy wykonywać w miarę swoich możliwości, a nie na siłę.

Jeśli zdecydujesz się zacząć biegać, najpierw pokonuj krótsze dystanse, aby później te odległości stopniowo zwiększać. Uważaj, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc niewykluczone, że po systematycznych treningach, będziesz w stanie wystartować w jakimś wyścigu na 5, a może nawet 10 lub więcej kilometrów 🙂

#2. Rower

Jazda na rowerze to dobry pomysł na trening dla osób bez kondycji. Jest też w miarę bezpieczny, bo nie obciąża stawów. Możesz zacząć od jazdy w umiarkowanym tempie, po równym terenie, a z czasem wybierać dłuższe i trudniejsze trasy oraz zwiększać prędkość jazdy.

#3. Pływanie

Wiele osób, które narzeka na brak kondycji, decyduje się na ćwiczenia w wodzie. Pływanie angażuje wiele mięśni, a przy tym nie obciąża stawów. Jeżeli nie umiesz pływać, możesz zdecydować się na aqua aerobik.

#4. Ćwiczenia na brzuch

Trening ABS nie wymaga dobrej kondycji, a efekty jakie można po nim uzyskać są imponujące. Warto zapoznać się np. z 14 wyzwaniem Chloe Ting – Australijki, która odmieniła życie niejednej osobie. Dodatkowo część ćwiczeń, które wykonuje się na brzuch, wzmacnia także inne części ciała, np. plank – wzmacnia również ręce.

Podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch pamiętaj o odpowiedniej postawie oraz technice, aby wyeliminować ryzyko kontuzji.

#5. Trening na nogi i pośladki

Warto przeplatać go z ćwiczeniami na brzuch oraz treningiem cardio. Z czasem możesz trenować z dodatkowym obciążeniem i gumami, które zwiększą efektywność ćwiczeń.

Zawsze pamiętaj o rozgrzewce przed i rozciąganiu po, aby uniknąć kontuzji.

#6. Trening całego ciała

Zamiast ćwiczyć wybraną część ciała, możesz zacząć od treningu angażującego wszystkie partie mięśni. Wybierz zestaw ćwiczeń dostosowany do Twojej wytrzymałości.

Polecamy: 3 ćwiczenia, które można wykonywać z psem?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj