?Rodzice nie pozwalają mi się spotykać z chłopakiem

Rodzice Gosi nie pozwalają jej spotykać się z chłopakiem. Dziewczyna nie wie, co powinna zrobić w tej sytuacji.

Dojrzewanie to trudny moment w życiu każdego człowieka. Z jednej strony czujemy się już na tyle dorośli, że chcemy sami o sobie decydować, a z drugiej strony nadal musimy słuchać rodziców, którzy nie zawsze rozumieją, że nie jesteśmy już małymi dziećmi. Często prowadzi to do konfliktów, cichych dni, a w skrajnych przypadkach nawet do awantur. Przyczyną kłótni są najczęściej związki miłosne, problemy z nauką i trudności w utrzymaniu porządku. W przypadku Gosi przyczyną konfliktu jest jej związek z chłopakiem. Przeczytajcie jej list.

,,Hej, jestem Gosia i mam 16 lat. Od 2 miesięcy mam chłopaka, który ma 19 lat. Kocham się, ale moi rodzice tego nie akceptują. Dla nich jestem za młoda na chłopaków. Powinnam siedzieć nad książkami i się uczyć. To śmieszne, naprawdę. Ale najlepsze jest to, że moja mama urodziła mnie jak miała 17 lat, a teraz nie pozwala mi mieć chłopaka! Ja wcale nie chce powielać jej błędów. Mówiłam jej o tym, ale nic do niej nie dociera.

Ostatnio jak chciałam iść do koleżanki, to matka chciała dzwonić do jej mamy, żeby się upewnić, czy faktycznie tam będę. Wyobrażacie to sobie? Na szczęście odczepiła się, jak powiedziałam, że nie mam do niej numeru telefonu. Jak tylko przyniosę 3, to mam zakaz wychodzenia z domu i spotkań z koleżankami. No to jest dramat po prostu. Macie jakieś pomysły, co mogę zrobić?”.

Polecamy: ,,Mam za dużo obowiązków w domu”

?Rodzice nie pozwalają mi się spotykać z chłopakiem"

Źródło zdjęć: Pinterest

6 KOMENTARZE

  1. Mnie się wydaje , że martwi się o Ciebie . I za wszelką cenę nie chce , bys popełniła jej błądu . Nawet ,jak ją przekonujesz . Spróbuj zapoznać z nimi Twojego kochanego , może się do niego przekonają ? Podrawiam jeszcze jedną Karolinę

  2. Spróbuj postawić się na miejscu Twojej mamy i postaraj się ją zrozumieć. Urodziła Cię w bardzo młodym wieku, dlatego teraz, pomimo twoich zapewnień, chce Cię chronić, abyś ty również nie podzieliła jej losów. Co do ocen, twoi rodzice chcą, żebyć uczyła się jak najlepiej, bo troszczą się o Ciebie i chcą żeby w przyszłości wiodło Ci się jak najlepiej. Jednak faktem jest to, że powinni Ci dać od czasu do czasu więcej luzu. Moim zdaniem dobrze by było, gdybyś poważnie porozmawiała z mamą, z tatą, ale i też uświadomiła swojego chłopaka o obawach rodziców. Tak jak dziewczyny pisały powyżej, najlepszym rozwiązaniem by były, gdybyć po tych poważnych rozmowach zaprosiła chłopaka do domu na wspólny obiad z Twoimi rodzicami i tak go przedstawiła. Dobrze by było, gdyby twój chłopak i rodzice mieli manewr do rozmowy, co pozwoliłoby się im lepiej poznać.

  3. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby szczera rozmowa z rodzicami. Przekonaj ich do swojego chłopaka, a jeśli masz taką możliwość to zapoznaj ich z nim, aby wiedzieli, że jest dla Ciebie odpowiedni i kochany.
    Pozdrawiam?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj