Marcelina zakochała się w starszym mężczyźnie, który na dodatek jest jej nauczycielem! Jeśli masz podobny problem, sprawdź, co zrobić w tej sytuacji!

,,Kochani, na początek chciałam powiedzieć, że uwielbiam Waszą stronkę i wchodzę tu codziennie. Widzę, że pomagacie innym dziewczynom, więc może mi też pomożecie. Chodzi o to, że kocham mojego nauczyciela od matematyki! On jest cudowny! Nie jest jakiś stary, żeby nie było, że kręcą mnie dziadki. Ale na pewno ma ponad 25 lat, a ja mam 15. Dla niego zaczęłam się uczyć i na każdych ćwiczeniach zgłaszam się do odpowiedzi. On chyba mnie lubi, bo zawsze się cieszy jak liczę zadanie, a raz nawet puścił mi oczko.

Wiem, że on może mieć kłopoty, jeśli teraz bylibyśmy razem, ale może powinnam zmienić szkołę? Albo na niego zaczekać? Jak pójdę do liceum to chyba możemy się spotykać? Pomóżcie, bo już nie mogę! Aha i nie pytajcie co inni na to, bo nikomu się nie zwierzałam. Moja przyjaciółka chyba się domyśla, ale boję się, że mnie wyśmieje, jak jej powiem”. Marcela

***

Droga Marcelino,

Musimy Cię trochę zmartwić, ponieważ obiekt Twoich uczuć jest dla Ciebie niedostępny (przynajmniej na razie). Jak słusznie zauważyłaś, gdybyście teraz zaczęli się spotykać, on mógłby mieć kłopoty. Chyba nie chciałabyś, aby zwolnili go z pracy?

To, że Twój nauczyciel uśmiecha się do Ciebie i puścił Ci raz oczko, może oznaczać, że Cię lubi. Niekoniecznie jednak w taki sam sposób, jak Ty jego. 10 lat to dość duża różnica wieku, szczególnie że nie jesteś jeszcze pełnoletnia. Sama zresztą chyba czujesz, że nie jest do końca tak, jak powinno być, skoro wstydzisz się powiedzieć o tym swojej przyjaciółce.

Zmiana szkoły w tym momencie to raczej nie jest dobry pomysł (wiele szkół ma różny harmonogram nauczania, więc możliwe, że miałabyś sporo zaległości do nadrobienia albo nawet byłabyś zmuszona mieć indywidualny tok nauczania. Ponadto zmiana środowiska wiąże się ze stresem – wkraczasz w końcu w zupełnie nowe otoczenie, ludzi, którzy już się znają i możesz mieć problem z zaaklimatyzowaniem się).

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie poczekać, przynajmniej do momentu, aż skończysz gimnazjum. Z doświadczenia wiemy, że w tym wieku bardzo łatwo się zakochać, więc całkiem możliwe, że do tego momentu, stracisz głowę dla kogoś innego, a jeśli nie, to zakończenie roku, będzie dobrą okazją, żeby wyznać swoje uczucia. Zanim to zrobisz, rozważ jednak wszystkie za i przeciw – czy na pewno masz u niego szanse?

To, że zaczęłaś się więcej uczyć, jest dużą korzyścią i na pewno przyda Ci się w przyszłości, np. przy wyborze szkoły po gimnazjum.

Pozdrawiamy!

Polecamy: ,,Zakochałam się w zajętym chłopaku! Co mam zrobić?”

Źródło zdjęć: http://weheartit.comhttp://emgn.com | tumblr.com

4 KOMENTARZE

  1. Proponuje zrobić jakąś notkę o filmach serialach które musimy zobaczyć ,albo filmy które musisz obejrzeć z przyjaciółką ,chłopakiem :)))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj