ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud
Źródło: Pinterest

Sprawdź nasze propozycje ćwiczeń, dzięki którym wysmuklisz wewnętrzną stronę ud.

Większość dziewczyn marzy o zgrabnych nogach i szczupłych udach, ale prawda jest taka, że ta część ciała jest dość problematyczna. Aby osiągnąć zamierzony efekt będziesz musiała niestety uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Pamiętaj jednak, że nie warto rezygnować z czegoś tylko dlatego, że wymaga to czasu. On i tak upłynie. Proponowane przez nas ćwiczenia są łatwe do wykonania, dlatego nawet początkujące osoby nie powinny mieć problemu z ich wykonaniem.

Proste ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Pamiętaj o rozgrzewce przed i rozciąganiu po treningu. Pominięcie tych czynności może skutkować kontuzją!

#1. Ściskanie

To ćwiczenie angażuje nie tylko mięśnie nóg, ale również brzucha i pośladków. Możesz je wykonywać za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego urządzenia, tzw. agrafki lub zastąpić ją poduszką czy zwiniętym kocem, które należy umieścić między udami i mocno ściskać.

#2. Podnoszenie

Połóż się na prawym boku i podeprzyj na łokciu. Prawą nogę wyprostuj, a lewą stopę ustaw przed prawym kolanem. Unieś prawą nogę do góry, a następnie opuść. Powtórz 20 razy. Następnie zmień stronę.

#3. Podnoszenie wersja 2

Połóż się na prawym boku i podeprzyj na łokciu. Złącz i wyprostuj obie nogi. Unieś lewą nogę do góry, a następnie powoli opuść. Powtórz 20 razy. Następnie zmień stronę.

#4. Nożyce

Połóż się na plecach i unieś nogi pod kątem 45 stopni (jeśli masz mało wyćwiczone mięśnie brzucha, możesz na początek unieść je wyżej) i zrób 10 nożyc pionowych oraz 10 poziomych.

#5. Kolana do brzucha

Pozycja wyjściowa jest taka sama, jak do pompek – oprzyj wyprostowane ręce na podłodze i podciągnij prawe kolano do brzucha. Przytrzymaj przez 1-2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj to samo dla lewego kolana. Powtórz 20 razy.

Czytaj także: Trening z przyjaciółką – za i przeciw

Proste ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud
Źródło: Pinterest

Źródło: http://www.ofeminin.pl/ || Źródło zdjęć: http://favim.com

7 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie: po mniej więcej jakim czasie będą widoczne efekty? Wiem że u każdej odoby jest inaczej ale mniej wiecej przy dobrej diecie i regularnych ćwiczeniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj