Źródło: Pinterest

?Zbrodnia i seks” to książka autorstwa Andrzeja Depko oraz Delfny Dellert. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Dowiesz się w tym wpisie.

Książka ?Zbrodnia i seks” jest napisana w formie wywiadu dziennikarki z seksuologiem. Padają w niej ważne i jednocześnie trudne pytania, np. kim są i jak działają przestępcy seksualni?

W tej książce możemy dowiedzieć się, jak wyglądała historia obyczajów i norm seksualnych. Na przestrzeni wieków wiele się zmieniło w porównaniu do czasów obecnych. Doktor Depko opowiada o pracy biegłego seksuologa i o pracy z niebezpiecznymi ludźmi. Autor jest jednym z najlepiej wykwalifikowanych ludzi w Polsce, odnośnie tego tematu.

Cała książka dzieli się na kolejne części dotyczące: gwałtu, prostytucji, pedofilii, kazirodców oraz zabójców seksualnych. Mowa również o pomocy dla ofiar oraz jak wygląda życie sprawców wymienionych czynów.

O ile cała wiedza zawarta jest w książce, o tyle chciałabym przekazać swoją myśl po przeczytaniu jej. Mianowicie: kobiety powinny uważać. Mówi się, że nawet naga dziewczyna na ulicy powinna czuć się bezpiecznie i nikt nie ma prawa jej dotknąć. Owszem. Tylko co jeśli jednym z przechodniów będzie osoba chora? Niestety społeczeństwo patrzy na sprawców „normalnym” kodeksem moralnym. Jednak należy pamiętać o różnych schorzeniach i o tym, że nie każdy na ulicy ma te same zasady, co my. Nie jest to absolutnie usprawiedliwianiem sprawcy, ale przestrogą. Nie bierzmy za pewne, że każdy, kogo spotykamy, chce dla nas dobrze i nie ma złych zamiarów. Sprawcy potrafią maskować się przed policją wiele lat i często dokonują kolejnych zbrodni. Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy jesteśmy bezpieczne z danym mężczyzną sam na sam.

Kolejną moją myślą była refleksja o naszych partnerach – często to właśnie oni stoją za gwałtem. Szczegóły znajdziecie w książce, ale radzę zastosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie na początku związku.

W końcu pojawia się także problem edukacji seksualnej – czemu jest tak ważna? Czy naprawdę potrafi uratować od nieszczęść?

Z całego serca polecam tą książkę wszystkim kobietom, obowiązkowo!

leniwy_human

Czytaj także: Kiedy jesteś za młoda na seks?

Źródło zdjęć: Pinterest | Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj