Od dłuższego czasu próbujesz schudnąć, ale nic z tego nie wychodzi? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów.

Odchudzanie w teorii wydaje się proste, choć wielu z tych, którzy tego próbowali, wie, że wcale nie jest lekko. Zdarza się, że podczas walki z nadprogramowymi kilogramami popełniamy błędy, które uniemożliwiają nam zrealizowanie zamierzonego celu. Kiedy wyeliminujemy złe nawyki, redukcja staje się znacznie łatwiejsza. Oto, czego należy unikać.

Złe nawyki, które nie pozwalają Ci schudnąć

#1. Zbyt dużo ćwiczysz

Pewnie zastanawiasz się, czy dobrze przeczytałaś, ale to nie żart – jeśli nie możesz schudnąć, to być może ćwiczysz zbyt dużo. Organizm, który jest mocno przeciążony intensywnymi treningami, będzie się buntował, a przez to uniemożliwi Ci gubienie kilogramów. Częste kontuzje i urazy, skurcze, ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie, wilczy głód, problemy ze snem czy trudności z koncentracją to sygnały świadczące o przetrenowaniu.

#2. Zbyt długo śpisz

Liczne badania wskazują na to, że zarówno osoby, które śpią zbyt krótko (czyli mniej niż 6 godzin na dobę), jak i te, które śpią zbyt długo (ponad 10 godzin na dobę), mogą mieć problem ze zgubieniem tkanki tłuszczowej, a ich BMI może być zbyt wysokie.

#3. Winne są przekąski

Być może przekąski, po które sięgasz, są zbyt kaloryczne? A może po prostu jesz ich zbyt wiele w ciągu dnia? To wszystko ma ogromne znaczenie dla efektów Twojego odchudzania. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje przekąski są lekkie, upewnij się, czy nie mają zbyt wiele kalorii.

#4. Ważysz się o różnych porach dnia

Zarówno kontrolę wagi, jak i obwodów ciała, powinnaś robić z samego rana. Później, po śniadaniu i kolejnych posiłkach, pomiary te będą nieadekwatne do rzeczywistości. Całkiem możliwe, że tak naprawdę chudniesz, ale z powodu błędów w pomiarach, nie jesteś w stanie tego zauważyć, przez co tracisz motywację.

#5. Pijesz zbyt dużo wody

Woda jest nam potrzebna do przeżycia, a także do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każdego dnia powinniśmy wypijać jej około 1,5-2 litrów, a latem jeszcze więcej. O zaletach picia wody nie musimy chyba przypominać, jednak nawet w tym przypadku, warto pamiętać o zasadzie: co za dużo, to niezdrowo. Przedawkowanie wody może być niebezpieczne, a pierwszymi objawami jest zbyt częste oddawanie moczu, obrzęk ciała, a także przyrost wagi.

Czytaj także: Noworoczne FIT postanowienia

Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj