Sprawdź, dlaczego warto włączyć czytanie do swojej porannej rutyny!

Rano najczęściej biegamy w pośpiechu po domu, jedną ręką robiąc makijaż, drugą prasując ubrania. Jeśli mamy chwilę czasu to najczęściej przeglądamy FB lub Insta albo jemy płatki gapiąc się w telewizor. Jeśli Twój poranek wygląda podobnie, to pewnie ciężko będzie Ci znaleźć chwilę na poranne czytanie (zapewne nie będziesz chciała zrezygnować z social mediów na rzecz książki lub gazety), ale na szczęście mamy jeszcze weekendy 🙂 Jeśli jednak rano wstajesz na tyle wcześnie, że nie musisz biegać po domu lub dojeżdżasz do szkoły autobusem, to warto poświęcić trochę czasu na czytanie. W tym wpisie podpowiemy Ci dlaczego!

Dlaczego warto zacząć dzień od czytania?

#1. Będziesz mogła się na chwilę zatrzymać

W ciągłym pędzie często brakuje nam chwili, żeby się zatrzymać. Poświęcenie kilku minut na czytanie to dobry pomysł w tej sytuacji. Pozwoli Ci to oderwać się na chwilę od ponurych myśli i przenieść do zupełnie innego świata. To będzie Twoja szansa na prawdziwą przerwę, choćby miała ona trwać tylko kilkanaście minut.

#2. To rodzaj medytacji

Książki pozwalają nam nie tylko przenieść się do innego, wykreowanego przez naszą wyobraźnię, świata, ale także pomagają nam się wyciszyć. To działa na podobnych zasadach co medytacja. Czytanie książek pozwala się zrelaksować, a chyba każda z nas zgodzi się z tym, że odrobina relaksu nam nie zaszkodzi. Ludzie czytający książki są szczęśliwsi, bo na wszelkie otaczające ich problemy mają sprawdzony sposób – ucieczka do innego świata.

#3. Zainspirujesz się

Wszystko zależy od tego, co aktualnie czytasz. Niektóre książki pozwalają zainspirować się i to w wielu sferach życiowych. Świat w książkach jest zazwyczaj piękny, ale to sprawia, że masz szansę upiększyć również swoje życie i zmienić je na lepsze. Czytanie ponadto rozwija wyobraźnię, co w dobie filmów i gier komputerowych niestety zanika. Pora rozruszać nasze szare komórki!

#4. Będziesz mieć chwilę tylko dla siebie

Na co dzień pewnie często dużo czasu spędzasz z innymi ludźmi. Rozmawiasz z nimi, pomagasz, spełniasz ich prośby. Najwyższa pora poświęcić odrobinę czasu tylko sobie. Nie miej wyrzutów sumienia. Warto czasem być egoistką i choć na chwilę zająć się tylko sobą.

Czytaj także: Dlaczego warto czytać książki?

Dlaczego warto zacząć dzień od czytania?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj