?Boję się iść do nowej szkoły

Justyna jest zniesmaczona podejściem swoich rówieśników do zbliżających się Świąt. Przeczytajcie jej list.

Święta to czas, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Justyna także należy do tego grona, ale zwrócą uwagę na pewną niepokojącą rzecz.

,,Cześć, jestem Justyna i chciałam się z Wami podzielić tym, co od jakiegoś czasu obserwuję wśród moich dalszych i bliższych znajomych.

Chodzi o to, że wszyscy się cieszą na nadchodzące Święta (ja oczywiście też żeby nie było), ale tak jakby zapomnieli o co w tym wszystkim chodzi. Liczy się tylko wolne od szkoły i nauki, dobre jedzenie no i oczywiście prezenty. Im droższe, tym lepiej. Trzeba przecież móc się pochwalić przed znajomymi. Nie chodzi o to, że im zazdroszczę. Okej, moich rodziców nie stać na nowego iPhone dla mnie. Ale ja patrzę na coś innego – święta to czas spędzony z rodziną i przede wszystkim narodziny Jezusa. U osób z mojej szkoły pasterka to okazja, żeby iść się upić. Oni nawet nie są pełnoletni!

Czy tylko ja uważam, że coś tu jest nie halo? Sama nie jestem święta i nie chodzę co niedzielę do kościoła, ale Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc to co innego. Przecież na tym one polegają, a nie na tym żeby zjeść, wypić i napchać kieszenie prezentami… Nie myślcie, że tylko wylewam swoje żale w internecie. Rozmawiam także ze znajomymi na ten temat, ale jakby grochem o ścianę. Żal mi ich, naprawdę, bo to strasznie puste. Mam nadzieję, że dla Was Święta znaczą coś więcej”.

Polecamy: ,,Moja klasa jest okropna!”

Najgorsze prezenty świąteczne

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

 1. Ja nie lubię święta, nie lubię spędzac czas z rodziną..
  Ponieważ mam wrażenie, że ja im nie obchodzę tylko czy mam chłopaka i związane z moją nauką i tyle.
  Oni gadu, gadu. Ja nie lubię rozmawiać, wolę być sama albo być z max. 4osobami.
  Jestem typ samotnika i naprawdę źle się czuję, jak jestem w gronie znajomych czy rodziny.
  Prezenty, święta itp. przestały mnie obchodzić.
  Wolę kase niż prędzej rodzinę. Bardziej chciałabym spędzać czas z siostrą i z siostrą cioteczną i tyle.
  Ale napewno nie z rodziną. :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj